Haberler

Logitech Akıllı Uygulama ve Yazılımlarıyla Video Konferans Çözümlerinde Büyük Pratiklikler Sağlıyor.

Video konferans toplantıları, teknolojiye az çok hâkim insanların bile zaman zaman gözünü korkutabilir. Kolay kurulum ve kullanımıyla fark yaratan Logitech’in Video Konferans Sistemleri ise bu korku ve tereddütleri ortadan kaldırarak teknolojiyi daha çok sevdiren ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünlerin yanı sıra Logitech daha uygun maliyetle, daha iyi hizmet anlayışıyla, teknoloji üretmeye ve bu teknolojileri yazılım ve uygulamalarla geliştirmeye devam ediyor. RightSense ve Sync gibi yazılım ve uygulamalar, hali hazırda oldukça kolay kullanıma sahip Logitech Video Konferans Sistemlerini eğlenceli bir hale getiriyor. 

RightSense yazılımıyla her şey otomatik ayarlanıyor  

Logitech’in MeetUp ve Rally/Rally Plus ürünleri ile sunduğu akıllı yazılım paketi RightSense ™  ile uzaktan kumandaları çalıştırma, odadaki aydınlatmayı ayarlama, mikrofonları ve hoparlörleri hareket ettirme gibi ihtiyaçlar ortadan kalkıyor ve her şey otomatik bir şekilde ayarlanabiliyor. Işık, renk, ses ve kamera kontrolü ayarlarını otomatikleştirmek için tasarlanan RightSense üç unsurdan oluşuyor: RightSight, RightLight ve RightSound.

RightSight, toplantıya katılan kişileri odada otomatik olarak çerçeveleyerek kamera açısını manuel olarak ayarlama gereksinimini ortadan kaldırıyor. RightLight ise toplantıya katılan kişilerin yüzleri için ışık dengesini ve rengini optimize ederek, soluk veya arkadan aydınlatmalı koşullarda bile doğal görünen tonları sunabiliyor. Son olarak RightSound arka plan gürültüsünü ve yankıyı bastırarak aktif mikrofonlara odaklanıyor ve ses netliğini artırıyor.

Logitech Sync ile şirketler için cihaz yönetimi kolaylaşıyor

Logitech, toplantı odası teknolojileriyle ilgili karmaşıklığı ortadan kaldırmak, maliyetleri radikal bir şekilde azaltmak ve şirketlerin kurumsal ürünlerini tek bir platform üzerinden kontrol edebilmesini sağlamak amacıyla bulut tabanlı Logitech Sync’i hayata geçirdi. Logitech Sync cihazları kontrol edebilmenin yanı sıra nasıl kullanıldığını da gözlemleyerek iş yeri analitiği ve iç görülerinden faydalanıyor. Logitech Sync, gerçek zamanlı olarak dikkat gerektiren sorunları otomatik olarak belirliyor ve sorunlar bir toplantıya etki etmeden önce müşterilerin sorunları çözebilmesi için ayrıntılı tanılama bilgileri sunuyor.

Sistem yazılımı güncellemesi gibi destek görevleri de üstlenen yazılımın, 2019 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi hedefleniyor.  

Portalımız üzerinde Logitech Kameraları hakkında detaylı ve uygulamalı makaleleri bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu