Haberler

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Microsoft Edge 83 Yayınlandı

Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısının yeni kararlı sürümünü yayınladı. Microsoft Edge 83 versiyonu, kullanıcılara bazı kolaylıklar ve pratik yollar sağlayacak iyileştirmelerle geldi.

Microsoft Edge 83 olarak yayınlanan yeni sürüm bir kaç değişikliği de beraberinde getirdi. Microsoft Edge’in yeni 83.0.478.37 sürümü, cihazlar arasında Uzantılar senkronizasyonu, Microsoft Defender için akıllı ekran geliştirmeleri, belirli çerezleri kapatma, otomatik profil değiştirme artık profiller arasında daha kolay geçiş yapma gibi yeni özelliklerle birlikte kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. İnternet tarayıcı ayarlar sayfasında görünmesine rağmen henüz geçmiş veya açık sekmeler senkronizasyonu ise sunmuyor. Koleksiyonlar da bazı güncellemeler almış durumda.Ayrıca, tek seferde birden fazla öğeyi ve sekmeyi koleksiyona eklemek de mümkün.

Microsoft Edge 83 ile birlikte tarayıcı güncellemeleri artık kademeli olarak sunulacak. Microsoft Edge güncelleştirmeleri artık birkaç günlük süreçte kullanıcılara ulaşacak. Bu yenilik, kullanıcıların güncellemeyle gelen olası hatalardan korunmasını sağlayacak. Kullanıcılar bundan sonraki süreçte kesintisiz olarak otomatik güncellemeler almaya devam edecek. Edge tarayıcısında otomatik güncellemeleri almayan kullanıcılar bu değişiklikten etkilenmeyecek.

Bunlar yeni özelliklerden sadece birkaçı ve Microsoft Edge’in yeni sürümü yayınlandığı zaman kullanıcıları daha farklı yenilikler beklediği söyleniyor. Microsoft Edge’in yeni özelliklerini deneyimlemek için Microsoft Edge Beta‘yı indirebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.