Haberler

Kripto Para Platformu Yanlışlıkla Kullanıcılarına 90 Milyon Dolar Ödedi

Kripto para birimi platformu Compound, kullanıcılarına yanlışlıkla 90 milyon dolar ödedi. Yapılan hatadan kısa bir süre sonra, platformun kurucusu kullanıcılardan parayı iade etmelerini istemeye başladı aksi takdirde IRS ( Internal Revenue Service, Amerika Birleşik Devletleri’nde gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesidir )’e bildirmekte tehtit etti.

Platform 90 milyon dolar dağıttı..

Compound, kullanıcıların teminat karşılığında faiz kazanmalarını veya varlıkları ödünç almalarını sağlayan Ethereum tabanlı bir para piyasası protokolüdü. Borç verenler, Compound’un likidite havuzuna varlık sağlayabilir ve arz ve talebe göre otomatik olarak dikte edilen faiz oranlarıyla bileşik faiz kazanabiliyor. Dün hatalı bir yükseltme süreci nedeniyle DeFi platformu kullanıcılarına 90 milyon dolar değerinde Ethereum dağıttı.

Compound’un kurucusu Robert Leshner, Compound tokenlerini yanlışlıkla alan kullanıcıları varlıkları platforma iade etmeye çağırdı.

Kurucu, aynı tweet’te “Aksi takdirde, IRS’ye gelir olarak bildirilir ve çoğunuz doxx ( bir kişi veya kuruluş hakkında özel veya tanımlayıcı bilgileri (özellikle kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler) araştırmak ve kamuya platformlarda yaymaktır.) edilir” diye tehdit etti.

Paramı geri istiyorum

Yapılan bu açıklamadan sonra Compound’un yerel tokeninin değeri COMP, 24 saat içinde yaklaşık %13 düştü. Kısa bir süre sonra Leshner, twitter üzerinden yaptığı açıklama ile pişmanlığını dile getirdi ve özür diledi. Bununla birlikte kullanıcı fonlarının, sağlanan varlıkların, ödünç alınan varlıkların ve pozisyonların bu olaydan etkilenmediğini açıkladı ve “Kullanıcıların fonları için endişelenmesine gerek yok; tek risk sizin haksız yere büyük miktarda COMP almasıdır.” dedi.

Kullanıcınıların aldıkları paraları geri verecekleri bilinmez ancak şirketin şu an için tek yapacağı kullanıcılarıdan paraları idea etmelerini beklemek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu