Haberler

Johnny Depp – Amber Heard Davasına Hacker’larda Dahil Oldu

Hollywood yıldızları Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki hukuki çekişme herkesin dikkatini çekti ve birkaç haftadır sosyal medya trendlerine ulaştı. Eğlence odaklı medya kuruluşu TMZ‘ye göre bir bilgisayar korsanı, Amber Heard‘ın profilini değiştirmek için filmler ve diziler hakkında mevcut tüm bilgileri depolayan çevrimiçi bir veritabanı olan Uluslararası Film Veritabanı’nın (IMDb) sistemlerini hackledi.

Bu saldırının nasıl gerçekleştiği bilinmiyor, ancak bilgisayar korsanının veya bilgisayar korsanları grubunun bazı bilgisayar korsanlığı forumlarında bulunan çalıntı erişim kimlik bilgileriyle erişmiş olma olasılığı yüksek. Depp’in hayranları, oyuncunun “Fantastik Canavarlar” ve “Karayip Korsanları” gibi yapımlardan kovulmasından Amber Heard’ın suçlu olduğunu düşündüğü için, eski kocasıyla başlayan tartışmalardan dolayı alaylara tacizlere maruz kaldı ve filmlerde yeni roller bulmakta giderek artan zorluklarla karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak Depp’in hayranları, oyuncuya karşı doğrudan yorumlarla sosyal medyayı doldurdu.

Geçen Cuma her iki tarafın da duruşmaya bir hafta ara vermeyi kabul ettiği ortaya çıktı, bu nedenle duruşmaya 16 Mayıs’ta devam edilecek. Kapanış argümanlarının 27 Mayıs’ta sunulması bekleniyor, dolayısıyla karara yalnızca birkaç hafta kaldı.

Kaynak: securitynewspaper.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu