Haberler

iPhone 14 Ram’i İle Hepimizi Şaşırtacak!

Apple tarafından yeni çıkartılacak olan iPhone modeli, eşsiz özellikleriyle geliyor. Sistem henüz çıkarılmasa bile herkesi etkilemeyi başardı.

Yaz aylarının sonlarına doğru çıkarılması planlanan iPhone modeli, yeni özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Diğer modellere göre RAM kullanımının daha fazla öne çıkarılacağı söylenen cihaz, uzun kullanım süresiyle de dikkat çekti. Apple yeni çıkaracağı cihazda eşsiz özellikler sunmayı planlıyor.

Eylül ayındaki yeni etkinlikte çıkartılması planlanan ve kullanıcıları şimdiden heyecanlandıran iPhone 14, harika seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Geçmiş dönemlerde yapılan açıklamalara göre 128, 256, 512 ve 1 TB’a kadar depolama özelliği barındıracak olan model, yüksek batarya sistemiyle gelecek. Batarya konusunda diğer cihazlarından daha önde olmak isteyen şirket, 3200 ve 4323 mAh değerlerini kullanmayı planlıyor.

iPhone 14, 6 GB LPDDR5 Ram ile karşımızda olacak

Sistemin çıkarılması açısından ilk olarak ABD’de ve ardından Avrupa’ya gelmesi açıklanmışken başlangıç fiyatının 1100 dolar olması belirlendi. Bugün yapılan yeni açıklamada ise sistemde hiçbir şekilde bahsedilmeyen RAM konusuna değinildi. iPhone cihazların RAM olarak 8 GB gelmesi tahmin edilirken 6 GB LPDDR5 RAM üzerine kurulu olacağı açıklandı. Özellikle bu şekilde cihazın daha rahat bir kullanım sunacağı düşünülüyor. RAM ile fark yaratacak cihaz, daha da verimli hale gelecek.

6,7 inç OLED ekranlı cihaz, Eylül ayında yapılacak olan etkinlikle karşımıza çıkacak. İki farklı modelin piyasaya sunulacağı günde iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max yayınlanacak. Özellik bakımından 13 modeliyle farklı ve bambaşka seçeneklerle gelen sistemin gündelik yaşam koşulları daha fazla olacağı tahmin ediliyor. Telefonun arka tarafında bulunan ultra geniş açı ve yanında ki geniş açı modu dilediğiniz fotoğrafları yakalamanızı sağlayacak. Kamera megapikseli ise 12 Megapiksel şeklinde olduğu söylendi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın bu kararından sonraki adımları nasıl olacak?

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.