Haberler

iPhone 14 İçin İlk Hata Düzenlemesi Yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve büyük bir ses getiren iPhone 14, gelmesiyle birlikte bazı sorunların yaşandığı da açık olarak görülmüştü. Oldukça hızlı şekilde yakalanan bu açık, hemen giderilerek iOS 16.0.1 sürümüyle tamamlandı.

Apple, son yaptığı etkinlik ile birlikte iPhone 14 cihazını kullanıcılarına sunmuştu. Teknoloji dünyasında herkesin dikkatini çeken model, özellikle fiyatı ve özellikleriyle ön plana çıktı. Cihazın sunulmasının ardından ise ilk beta ve ana güncellemesi şeklinde yayınlanan iOS 16.1.0 sayesinde bazı sorunlar tamamen ortadan kaldırıldı.

WWDC2 etkinliğinin en önemli duyurularından bir tanesi olan iOS 16 işletim sistemini geçtiğimiz yazılarımızda detaylı olarak açıklamıştık. Sistemin içerisinde bulundurduğu özellikler, seçenekler ve birçok fırsat günlük kullanımı artırırken kolaylığı da sağlamaktadır. Bu kadar eşsiz bir işletim sisteminin sunulmasının sonrasında çok geçmeden gelen iOS 16.0.1 isimli beta güncellemesi, birçok sistem açığını ortadan kaldırdı. Güncellemenin gelmesinin ana nedeni olan şey ise yeni iPhone cihazların etkinleşmesinde ve taşınmasındaki problemler oldu.

iPhone 14 Kurulumunda Yaşanan Sorunlar Ortadan Kalkıyor!

iOS 16.0.1 güncellemesinin gelmesiyle birlikte pek çok sorun ortadan kaldırıldı. Özellikle sistemi yeni etkinleştiren cihazlar, kurulum sırasında çok fazla sorunla karşı karşıya kalması ve gecikme yaşanmaları tamamen giderildi. İkinci olarak gelen seçenek ise Pro Max cihazında yatay yönde yakınlaştırmanın daha fazla kullanılabileceği oldu. Bu özellik ile birlikte yeni sistemin daha kullanılabilir hale getirilmesi sağlandığı görülebiliyor.

Gelen Beta sürümüyle son olarak açıklanan seçenek ise kurumsal çoklu oturum açma uygulamaları oldu. Artık bu özellik sayesinde hiçbir kimlik doğrulaması olmadan, rahatlıkla giriş yapabileceksiniz. Beta sürüm yakın zamanda bütün cihazlar için kullanıma sunulacak. 

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu