Haberler

Iphone 12 ‘de Yeni Neler Var? Satış Tarihi Ertelenecek Mi

Apple’ın sonraki modeli olan Iphone 12, lansman sonrası Ekim ayında satışa sunulacağı söylenirken, bu tarihin uzayabileceğini tahmin ediyor.

Iphone 12 satış tarihi merakla bekleniyor. Görsel: PhoneArea

Geliştiriciler için yayınlan iOS 14 beta sürümü ile birlikte, yeni versiyonda neler yapabileceği hakkında birçok bilgi beraberinde ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Oyuncuların daha da güçlendiği rekabet ortamında, resmi olarak ismi açıklanmayan iPhone 12, 12 Pro ve 12 Max için daha iyi bir performans sunan yazılım ve donanım ile karşımıza çıkabilir.

Yeni model için satış tarihi ertelenebilir

Her yıl Eylül ayında genellikle yeni cihaz ve yazılımlarını tanıtan Apple, koronavirüs nedeniyle yeni cihazını piyasaya sürmekte zorlanabilir. Bildiğiniz üzere, COVID-19 pandemisi sebebiyle, tüm perakende mağazalarını geçici süreyle kapatmak zorunda kalan Apple, kademeli olarak bazı mağazalarını tekrar açmış olsa da Çin’deki tedarikçilerinde pandemi sebebiyle kapanması veya sınırlı kapasiteyle çalışması üretimi olumsuz etkiledi aşikar.

Tahmin edilen gecikme resmi olarak bilinmese de beklenen bu durum karşısında bazı dedikolar mevcut. Apple’ın yeni amiral gemisine rekabet edebilecek bir özelliği ekleyeceği spekülasyonlar arasında: 5G. Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Note 20, Note 20 Ultra ve Galaxy S20 telefonlarının sahip olduğu 5G teknolojisiyle rekabette bir adım önde tuttuğunu söylemek mümkün.

Iphone 12 Pro Konspet tasarım

Iphone 12 İçin Beklenenler

Tamamen güvenilen tahminler doğrultusunda şunları söylemek mümkün: Üç farklı ekran boyutuyla dört farklı iPhone 12 modeli olabilir. 12 modeli için 5,4 inç, 6,1 inç, Pro modelleri için 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutları ile gelebilir. Kutu içerisinden süpriz olarak kulaklık veya güç adaptörü olmayacağı söylentiler arasında. Ayrıca koyu mavi yeni rengi sızan görüntüler arasında. Yukarıda bahsettiğimiz gibi 5G teknolojisiyle piyasaya sürülebilir. Son olarak arka kameralarında 3D derinlik algılama teknolojisi olduğu tahmin ediliyor.

Tamamen güvenilen tahminler doğrultusunda şunları söylemek mümkün: Üç farklı ekran boyutuyla dört farklı iPhone 12 modeli olabilir. 12 modeli için 5,4 inç, 6,1 inç, Pro modelleri için 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutları ile gelebilir. Kutu içerisinden süpriz olarak kulaklık veya güç adaptörü olmayacağı söylentiler arasında. Ayrıca koyu mavi yeni rengi sızan görüntüler arasında. Yukarıda bahsettiğimiz gibi 5G teknolojisiyle piyasaya sürülebilir. Son olarak arka kameralarında 3D derinlik algılama teknolojisi olduğu tahmin ediliyor. Yeni modelin başlangıç fiyatı ise 699 dolardan çıkması bekleniyor.

MacRumors, Apple’ın 2020 modelleri için kademeli olarak piyasaya süreceğini öne sürüyor. Salgın sebebiyle tedarik zincirinin sekteye uğraması nedeniyle, ilk olarak iki 6,1 inç iPhone modeli piyasaya sürülebilir.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu