Haberler

Iphone 12 Daha Büyük Ekran ile Gelebilir

Apple’ın bu yıl iPhone isimlerinin 12 Pro ve 12 Pro Max olarak tahmin edilen iki model de dahil olmak üzere dört yeni model piyasaya sürmesi bekleniyor. Önceki yıllarda bir veya iki model ile tanıtım yapan Apple, bu yıl 4 farklı model ile rakiplerine karşı koyması bekleniyor. Her yeni seride olduğu gibi bazı modelleri daha gelişmiş sunup daha pahalıya satan Apple, tüm modelleri için 5G desteği ve OLED ekran seçeneği ile geleceği tahmin ediliyor. OLED ekranlar, daha parlak daha iyi konstrat imkanı sunuyor.

Pro serisine devam

Yeni çıkacak olan Iphone Pro modelleri, Iphone 11 Pro ve Ipad Pro modellerinin devamı olması bekleniyor. 3 lensli kamera ve daha yumuşak dokunmatik ekrana sahip pro modeleri, yenilenmiş tasarımıyla beraber 12 Pro için de tercih edileceği tahmin ediliyor.

apple yeni telefonu
Yeni telefon Iphone 12 daha büyük ekran ile gelebilir

A14 Bionic yeni nesil işlemci

Tüm modellerde ilk defa kullanılacak olan yeni nesil işlemci A14 Bionic işlemci kullanılacak. A14 Bionic işlemci, bir önceki A13 işlemcisinden yapılan testlere göre ortalama %30 daha hızlı olduğunu gösteriyor.

İlk kez Iphone 12 de kullanılacak yeni nesil işlemci

Daha büyük ekran

Bir modelin 6.1 inç boyutunda olacağı bildirilirken, daha büyük bir versiyonun 6.7 inç ekranla geldiği söyleniyor. Bloomberg‘in kaynaklardan edindiği bilgiye göre iPhone 11 Pro Max modelinden daha büyük ekranlı yeni model tanıtılacağını bu söylentiyi destekliyor.

Yeni Iphone 127Pro Max

LiDAR tarayı olacak

Ipad Pro’da bulunan LiDAR tarayıcısı yeni gelecek olan Iphone 12 Pro modeli için mevcut olacağı söyleniyor. Peki LiDAR tarayıcısı nedir? Profesyonel video ve fotoğraf uygulamalarını destekleyen teknoloji derinlik algılama (Bokeh) imkanı sunuyor. Bu sayede odaklanan nesne daha ön planda tutulmuş olunur.

Söylentilere ve raporlara bakılırsa Apple’ın ilk üst düzey cihazı Ipad Pro, sonraki nesiller için örnek teknolojiye sahip. IPad Pro’nun LiDAR sensörü ve ProMotion özelliğini edinmenin yanı sıra, iPad Pro’daki gibi düz, paslanmaz çelik kenarlara sahip, yenilenmiş bir tasarıma da sahip olabilir.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu