Haberler

IoT Analitiği için Giriş Noktası Hesaplama

IoT yayınları, ağ geçitleri ve hiper birleşik altyapı dahil olmak üzere bilgi teknoloji altyapısına yatırım yapıyor.

IoT detaylı bir hesaplama gerektirmektedir. Araştırma firması IDC’ye göre, dünya 2025’de 79.4 zettabayt veri üreten 41.6 milyar cihazın IoT den etkileyeceğini söyleniyor. Bu verilerden en iyi şekilde yararlanmak için işletmeler, IoT ağ geçitleri ve hiper birleşik altyapı dahil olmak üzere en üstündeki hesaplama, depolama ve ağ donanımlarına yatırım yapıyorlar.

İşlemlerin ve analizin en üst seviyeye taşınması, örneğin kritik uygulamalar için gecikmeyi azaltarak ve ağ yüklerini hafifletirken uyarıların hızını artırarak yeni IoT özelliklerini etkinleştirebilir.

Iot dağıtım şirketlerini, bilişim sektöründeki üç firma ile ile IoT dağıtımlarını nasıl geliştirdiklerini öğrenmek için üç farklı sektördeki çalışan ile görüştük. İşte öğrendiklerimiz;

Yönetilen servis Bilgi Teknoloji uzmanlarına üstün işlem ve düşük yük avantajları sağlar.

Kameralardaki verileri ve ekipmandaki IoT sensörlerini işlemek için analitik, sunucu ve depolamayı bir araya getirme , buluttan veya veri merkezine komut veya kontrol gönderme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Başka bir açıdan baktığımızda, Pugh şöyle diyor, “ Verileri yorumlamak ve daha sonra üretimi etkilemeden bir şeyler yapmak çok süre alıyor.” Bu tür karar mekanizmasının gerçek zamanlı olarak olması gerektiğini söylüyor.

Sugar Creek dosya ve baskı servislerine ve Microsoft Active Directory’ ye yerel erişim için son bilgi teknolojisini kullanıyor. Videoyu iç ve dış güvenlik kameralarında saklamak, bir makinenin ne kadar iyi çalıştığını değerlendirmek için sıcaklık ve nem sensörlerini bir araya getirmek olarak açıklanabilir.

Pugh’un “finansal açıdan pratik” dediği, gerçek zamanlı olarak veri merkeziyle gönderilecek datanın mevcut bant genişliğinden geçebilecek boyutta olmasıdır. Örneğin, şirket sınırlı bant genişliğini aşmadan 30 gün boyunca yüksek boyutlu video depolayabilir. Sensörler tarafından üretilenler gibi diğer veriler toplanır ve daha sonra aralıklarla veri merkezine gönderilir.

Pugh, “Bulut hizmeti tam olarak VMware tarafından yönetiliyor ve bir sabit disk arızalanırsa Dell doğrudan müdahale ediyor.” Her alanda uzmanlaşmış bir ekip sistemi sürekli kontrol altında tutuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu