Haberler

iOS 16.3 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, iOS 16.3 sürümünün testlerini tamamladı ve akşam saatlerinde güncellemeyi kullanıcılara dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme önceki sürümde ortaya çıkan hataları giderirken bir dizi özelliği de beraberinde getiriyor. iOS 16.3 güncellemesi ile beraber gelen yenilikler ve detaylar haberimizde.

iOS 16.3 Güncellemesi

Apple, akşam saatlerinde iOS 16.3 ve MacOS Ventura 13.2 güncellemesini yayınladı. iOS 16.3 güncellemesi güvenlik yamaları ve standart iyileştirmelerin yanı sıra bazı yeni özellikler sunuyor. iOS 16.3 özelliklerine birlikte göz atalım.

iOS 16.3 güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler

Yeni iOS güncellemesi, telefon modeline göre değişmekle birlikte 492.5 MB ile 640 MB arasında bir boyuta sahip. Apple, güncellemenin sürüm notlarında siyahi tarih ve kültürünü yansıtan birlik duvar kağıdını öne çıkarıyor. Yeni güncelleme önceki sürümlerde yaşanan Siri’nin müzik isimleri algılama hatasını, CarPlay’de yaşanan Siri algılama problemini, kilit ekranında duvar kağıdının siyah görünme hatasını ve Ev kilit ekranındaki görüntüleme hatasını gideriyor. Diğer iOS 16.3 yenilikleri ise şu şekilde;

“İleri Düzey Veri Koruma” Türkiye’de kullanıma açıldı

Apple, iOS 16.2 ile birlikte ileri düzey veri koruma özelliğini kullanıma açtı. Bu sistem toplam iCloud üzerinde toplam 23 kategoride uçtan uca şifreleme sunuyor. Yeni sürümde bu özellik global olarak kullanıma sunuldu. Özellik hakkında detaylara erişmek için iOS 16.3 Güncellemesi “İleri Düzey Veri Koruma” İle Geliyor başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

iPhone 14 Pro serisi ekran sorunları düzeltildi

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max telefonların ekranlarında ortaya çıkan sarı ve yeşil renk çizgiler kullanıcıları korkutmuştu. Bu sorunların donanımsal değil yazılımsal olduğunu açıklayıp yeni güncellemede çözüme kavuşacağını açıklayan Apple sözünü tuttu ve iOS 16.3’te bu yazılım hatasını giderdi.

Acil SOS ile yanlışlıkla arama yapmak engellendi

Apple, yanlışlıkla acil durum çağrısı yapmayı önlemek için Acil S.O.S kullanımına ek bir kombinasyon ekledi. Bu özellikten yararlanmak için artık yan düğme ile beraber ses açma veya kapama tuşlarına da basmak gerekecek.

Apple kimliği güvenlik anahtarı ile korunacak

iPhonelarda Apple kimliği kullanımı için çift faktörlü doğrulama yapılırken güvenlik anahtarları kullanılacak. Bu da hesap güvenliğini daha üst seviyeye çıkaracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.