Haberler

Intel 13. Nesil İşlemcilerini Yanlışlıkla Yayınladı!

Amerikan merkezli teknoloji şirketi Intel, yakın zamanda açıklayacağı üç adet 13. nesil işlemcisinin teknik bilgilerini yanlışlıkla sızdırdı.

Mikroişlemciler konusunda Dünya’nın önde gelen firmalarından Intel, yeni sunacağı 13. Nesil işlemcileri için hazırlık yaptığını açıklamıştı. Açıklanacak işlemcilerin daha önceki nesillerin hiçbirisine benzemeyeceğini, alışılmışın dışında olacağını söylemişti. Bu sözlerin ardından heyecanlı bir bekleyiş sürerken şirket kendi sitesinde işlemcilerin teknik özelliklerini yayınladı. İşte haberle ilgili detaylar…

Yeni nesil olarak karşımıza çıkacak olan 13. Nesil Raptor Lake isimli işlemciler, özellikle oyuncular tarafından bekleniyordu. Şirket, gün içerisinde 13. Nesil işlemcilerin stokta 6GHz’ye kadar çalışacağını onayladıktan sonra beklenmeyen bir anda teknik özellikleri yayınladı. Teknik özellikleri yayınlanan Core i7-13700K ve Core i9-13900K CPU’ları, bir anda sisteme yüklendi ve hızlı şekilde silindi.

Intel, Yayınlanacak 3 İşlemcisinin Teknik Özelliklerini Açıkladı!

Sızıntı yapılan işlemciler özellikle sosyal medya üzerinde büyük bir ses getirerek doğruluğunun yayınlanması istendi. Fakat yayınlanan site Intel’in Kanada web sitesi olduğu için doğruluğuna inanmamız gerektiğini söyleyebiliriz. Yayınlanan içerik içerisinde işlemciler hakkında bilgiler mevcuttu ve genel olarak çekirdekleri ve iş parçacıkları hakkında bilgiler verilmişti.

Bilgiler içerisinde yer alan maddeler ise şu şekilde sıralanıyor; i9 13900K serisi en üst modelinde 24 çekirdeğe ve 32 iş parçacığına sahip. Ayrıca performans çekirdeklerinin en çok 5.4GHz frekansında çalışabilecek. i7 13700K, 16 çekirdek, 24 iş parçacığı ile gönderilecek ve 5.3GHz’e kadar çıkabilecek. Son olarak i5 13600K, 14 çekirdek ve 20 iş parçacığı ve performans çekirdeklerinde maksimum 5,1 GHz frekans ile birlikte geleceği söylendi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu