Haberler

Instagram NFT Dönemini Başlatıyor!

Meta’nın büyük hamlelerinden bir tanesi olan İnstagram NFT’leri resmi olarak yayınlanmaya başladı. Kullanıcılar bu sistem sayesinde artık NFT’leri ana sayfada görmeye başlayacak.

Sosyal medya platformlarından en önemli ve büyüğü olarak bilinen İnstagram, yeni hamlelerle gündeme geliyor. Platform artık içerisinde NFT’leri barındırarak kullanıcılara farklı bir alan açıyor. Yeni özelliğin Türkiye’ye de gelerek kullanıcılara geniş çaplı bir özellik sunulması planlanıyor.

NFT’ler kullanılmaya başlanmasıyla birlikte internet dünyasında bambaşka bir gelir ağı yaratılmaya çalışıldı. Tek bir alanda kısıtlı kalan sistem, farklı sosyal medya sektörlerine de girmeye başlayınca daha fazla dikkat çekti ve herkesin önemsemesine yol açtı. Kısaltması Nitelikli Fikir Topu olan bu sektör artık İnstagram’a da gelerek kullanıcıların NFT’ler ile daha çok içli dışlı olması sağlanacak.

NFT Platformları İle Anlaşmalar Sağlandı

Meta için büyük bir kullanıcı ağına sahip olan İnstagram, NFT’leri ana sayfada sunmayı planlıyor. Öncelikli olarak ABD’de kullanılmaya başlanan yenilik bütün Dünya’ya açılarak Beta ağından kullanılmaya başlanılacağı söylendi. Sisteme göz atıldığında ise oldukça sade ve rahat bir kullanışa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

NFT üzerinden gelir elde eden, sağlamaya başlayan ve başlamak isteyen herkes için İnstagram fazlasıyla etkili bir alan olacak. Satışta olan bütün koleksiyonlar burada sergilenirken kendi ürünlerinizi de kolaylıkla yayınlayabileceksiniz. İlk başta belirli alanlarla anlaşma sağlayan uygulama, Coinbase ve Dapper’la çalışacağını vurguladı. Devamında ise MetaMask, Trust Wallet ve Rainbow alanlarının dahil olacağı belirtiliyor. Kullanıcılar NFT’lerini sisteme yansıtırken sadece belirli çerçevede sunabilecekler. Koleksiyonunuzun alt kısmında hesap isminiz gözükecek ve rahatlıkla insanlara sunum yapabileceksiniz.

Uzun zamandır beklenen NFT özelliği İnstagram için de netleşmiş oldu. Yakın zamanda farklı Meta uygulamalarına da gelecek olan sistem Spotify, Snapchat ve Facebook için de gelmesi planlanıyor. 

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.