Haberler

Hybrid Configuration Wizard (HCW) Güncellendi!

Microsoft, Exchange Online REST tabanlı API’leri destekleyen Hybrid Configuration Wizard (HCW)’nin en son sürümünü duyurdu. Daha önce yapmış olduğu bir duyuruda Remote PowerShell (RPS)’ın Exchange Online’dan kullanımdan kaldırılacağını duyurulmuştu. Bu durumu dikkate alarak HCW artık RPS yerine REST API kullanılabilecek.

HCW UI’de herhangi bir değişiklik yapılmamıştır, önceki sürümlerle aynı şekilde çalışmaktadır. Arka planda, HCW artık Exchange Online’a bağlanmak için RPS yerine REST tabanlı API’leri kullanmaktadır. Bu değişiklikler dünya genelindeki tüm kuruluşları etkileyecek; ABD Hükümeti bulutları ve 21Vianet gibi diğer bulut örneklerindeki müşteriler bu değişiklikleri önümüzdeki aylarda alacaklardır, ancak hala bu güncellenmiş sürümü kullanabilirler (bu bulut örnekleri için RPS kullanmaya devam edecektir).

HCW’de F12’ye bastığınızda, Exchange Online PowerShell’e bağlanma seçeneği de dahil olmak üzere birkaç Tanı Araçları görünür. Bu, RPS’yi kullanan eski bir seçenektir, ancak henüz HCW’den kaldırılmamıştır. Bu seçenek daha sonraki bir güncellemede kaldırılmayı planlanmaktadır.

RPS’yi devre dışı bırakan müşteriler, bu Tanı Araçları seçeneği yerine Exchange Online v3 cmdlet’lerini kullanmalıdırlar.

Kaynak: Updated Hybrid Configuration Wizard Available – Microsoft Community Hub

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu