Haberler

Huawei Yeni Ürünü Huawei Tag’ı Duyurdu

Bir dönem akıllı telefon pazarında satış rekorları kıran Huawei, pazardaki yerini kaybetmesinin ardından yeni ürünlerin peşine düştü. Son dönemlerde notebook, tablet ve giyilebilir teknoloji ürünleriyle adından sıkça söz ettiren Huawei, Huawei Tag ismindeki yeni ürününü duyurdu.

Çin merkezli teknoloji firması Huawei, akıllı telefon pazarındaki yerini Google ile olan anlaşmazlıkları yüzünden kaybetti. PlayStore yerine kendi uygulama marketi olan AppGallery kullanan akıllı telefonlar üretmeye devam etse de telefon pazarında satış rakamları oldukça düşük. Akıllı telefon tarafında bekleneni gerçekleştiremeyen firma yeni atılımlara başladı. Notebook, tablet ve giyilebilir teknoloji alanında ürünler ortaya çıkaran Huawei’nin ürünleri kullanıcılar tarafından uygun fiyatlı ve performans odaklı olması nedeniyle tercih ediliyor.

Apple AirTag’a rakip Huawei Tag

Huawei Tag ürün görseli

Ürün yelpazesini genişletmeye devam eden Huawei, Huawei Tag isimli yeni ürününü duyurdu. Huawei bu ürünü ortaya çıkarırken Apple AirTag’dan ilham almış gibi görünüyor. Huawei Tag, kayıp eşyaları bulmaya yarayan ve bir takip yazılımı ile çalışan elektronik aksesuar.

Anahtar bulucu kategorisinde yer alan Huawei Tag yerleştirildiği eşyanın takibini yapmaya imkan sağlıyor. Telefona yüklenilen takip yazılımı sayesinde konumu izlenebiliyor ve kaybolma durumunda bildirim sesi yollanabiliyor. Örneğin Huawei Tag’ı anahtarlığınıza taktınız ve sonrasında anahtarlığınız kayboldu. Telefonunuzda yer alan uygulama ile bu cihazın nerede olduğunu görebiliyor, daha kolay bulabilmek için de isterseniz sesle uyarı vermesini sağlayabiliyorsunuz.

Huawei’nin ürettiği bu yeni kompanent şimdilik yalnızca HarmonyOS 2.0 ve üzeri işletim sistemlerini kullanan mobil cihazlarla uyumlu.

Huawei Oyun Konsolu Piyasasına Giriyor

Huawei Tag özellikleri ve fiyatı

Huawei Tag, tasarım olarak 6 gram ağırlığında ve 5,6 mm kalınlığında. Yalnızca beyaz renkte üretilen ürün toz ve suya karşı dayanıklılık içeren IP67 sertifikasına sahip. 30 Temmuz itibari ile satışa sunulacak ürünün Türkiye pazarına ne zaman gireceği henüz belli değil. Huawei Tag fiyatı Avrupa pazarında 15 dolar olarak belirlenmiş. 4’lü paket olarak da satılacak ürünün paket fiyatı ise 45 dolar.

Kaynak: ComputerBild

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu