Haberler

HarmonyOS 3.0 İçin Geri Sayım Başladı

Huawei’nin yeni güncellemesi HarmonyOS 3.0 bu ay içinde tanıtılacak. Şirketten yapılan açıklamada bu ay içerisinde yapılacak lansmanda beta sürümün de yayınlanacağı belirtildi.

Huawei, ABD’nin ambargosu sonrasında kendi yazılımlarını geliştirmeye karar kılmıştı. Google Play Store’a karşılık AppGallery isimli kendi uygulama marketini geliştiren firma, işletim sistemi olarak ise cihazlarında HarmonyOS’u kullanmaya başlamıştı. Android işletim sistemlerinin açık kaynak kodları kullanılarak geliştirilen işletim sisteminin, geçtiğimiz yıl Ekim ayında 2.0 sürümü yayınlandı. Şirket, bugün yaptığı açıklama ile de 3.0 sürümü için tarih verdi.

HarmonyOS 3.0 ne zaman çıkacak?

Huawei, yeni güncellemesi olan HarmonyOS 3.0’ı geçtiğimiz aylarda geliştiriciler için kullanıma açtı. Hali hazırda geliştiriciler yeni işletim sisteminde yer alan değişiklikleri test edebiliyor. Güncellemenin tüm kullanıcılara açılma tarihi ise bu ay sonu itibari ile başlayacak. 27 Temmuz’da bir tanıtım etkinliği yapılacağını açıklayan Huawei, tanıtımın ardından HarmonyOS 3.0 Beta sürümünün yayınlanacağını belirtti.

Huawei Resmi Olarak Yeni İşletim Sistemini Tanıttı: HarmonyOS

HarmonyOS 3.0 hangi telefonlarda kullanılabilecek?

27 Temmuz’da yayınlanacağı bildirilen yeni sürüm Huawei’nin P30 serisinden sonraki tüm modellerinde kullanılması bekleniyor. HarmonyOS 3.0 alacak telefonlar ile ilgili şirketten resmi bir açıklama yapılmadı. Modellerin resmi tanıtımdan sonra netleşmesi bekleniyor. HarmonyOS 3.0 alması beklenen modeller şu şekilde;

Honor: Honor 30, Honor 30 Pro, Honor 30 Pro+, Honor 30S, Honor V30, Honor V30 Pro

Huawei: Huawei Mate XS 2, Huawei Mate X2  Huawei Mate XS, Huawei P50 Pocket, Huawei P50 Pro, Huawei P50, Huawei P50E, Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+, Huawei P40 4G, Huawei Mate 40, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 40 Pro+, Huawei Mate 40 RS, Porsche Design, Huawei Mate 40E, Huawei Mate 40E Pro, Huawei Mate 30 Pro 4G, Huawei Mate 30 Pro 5G, Huawei Mate 30E Pro 5G, Huawei Mate 30 RS Porsche Design, Huawei Mate 30 4G, Huawei Mate 30 5G, Huawei Nova 9, Huawei Nova 9 Pro, Huawei Nova 9 SE, Huawei Nova 8, Huawei Nova 8 Pro, Huawei Nova 8 SE, Huawei Nova 7, Huawei Nova 7 Pro 5G ve Huawei MatePad serisi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu