Haberler

Huawei Resmi Olarak Yeni İşletim Sistemini Tanıttı: HarmonyOS

Huawei, Çin’ de düzenlenen “Huawei Geliştiricileri Konferansında” yeni işletim sistemi HarmonyOS’ i tanıttı. Aslında uzun süredir konuşulan ve Çin – Amerika güvenlik geriliminden sonra böyle bir hareketi pek çok teknoloji çalışanı bekliyordu. İşletim sistemine verilen önemi işletim sistemini Richard Yu’ nın tanıtmasından anlayabiliyoruz. Tabiki Microsoft’un dahi bu alanda tutunamadığını düşünürsek Huawei için çok ciddi bir alanda yatırım yaptığını söyleyebiliriz. Windows Phone veya sonrasında Windows Mobile ile Apple ve Android ile savaşamayan Microsoft’ tan sonra bir teknoloji devi daha aynı pazarda boy gösteriyor.

İlk olarak daha az kritik cihazlar olan akıllı ekranlarda kullanılacak. Daha sonra ise yavaş yavaş akıllı telefonlarda yaygınlaştırılacak. Öncelikle tabiki Çin içerisindeki cihazlarda yaygınlaştırılacak.

Kaynak

https://interestingengineering.com/huawei-officially-unveils-its-new-operating-system-harmonyos

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu