Haberler

Google, Servisler İçin Kota Uygulamasını 2022′ ye Erteledi

Google, Workspace kapsamında sunulacak kota sınırı uygulamasının tarihini ertelediğini açıkladı. Google’ın açıklamalarına göre Fotoğraflar hizmeti için geçerli tarih yine 1 Haziran 2021 olmakla beraber Gmail, Drive ve Dokümanlar gibi diğer hizmetler, 1 Şubat 2022 itibarıyla kota uygulamasına dahil edilecekler. Böylelikle Google Workspace kullanıcıları, bu hizmetten 8 ay daha ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Yapılan bu işlem sonunda Google Fotoğraflar hizmeti dışında günlük kullanıcıları pek etkilemeyecek olmasa da kurumsal şirketler, bundan sonra Google’a para ödemek durumunda kalacaklar. 2 yıl veya daha uzun bir süredir kotanızı aşıyorsanız ve tekrar kotanın altına inmek üzere depolama alanınızda yer açmadıysanız veya daha fazla alan satın almadıysanız Gmail, Drive ve Fotoğraflar’daki tüm içeriğiniz kaldırılabilir.

Her Google Hesabı; Gmail, Google Drive ve Google Fotoğraflar arasında paylaşılan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı kotasıyla sunulmaktadır. Google One üyeliği satın alınarak depolama alanı kotanızı arttırabilirsiniz.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre böyle bir karar alınmasının nedeni, bir tercih olmadığı bunun bir gereklilik olduğu belirtildi. Google yalnızca Gmail, Drive ve Fotoğraflar, her gün 4.3 milyon GB’den fazla yer kapladığını tespit ettiklerini de ekledi . Google yetkilileri, artan talebe ayak uydurabilmek adına böyle bir şey yaptıklarını, esas amaçlarının kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak olduğunu söyledi.

Kaynak: support.google.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.