Haberler

Google Sağlık Verilerini Neden Kullanıyor ?

Google, analiz etmek ve daha iyi hasta bakımı ve maliyet düşürücü önlemler için tavsiye almak üzere Amerika’da 21 eyalette ve 1600’den fazla hastane ve klinikte milyonlarca Amerikalıyla ilgili hasta verilerini toplamak için ABD’deki en büyük sağlık sistemlerinden biriyle birlikte çalışıyor.

Projenin, dünyanın en büyük Katolik sağlık sistemi olan Ascension ve sağlık hizmet sağlayıcılarından 50 milyona kadar özel tıbbi kaydı olan “Project Nightingale” olarak adlandırılan programın varlığının birisi tarafından bildirildiği belirtildi.

Bu hafta Washington Post Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) teknoloji devinin 100.000’den fazla insan göğüs röntgeni yayınlamasını durdurduğunu bildirdi.

Google Cloud Başkanı Tariq Shaukat bir blog gönderisinde, “‘Google Cloud’un AI (Yapay Zeka) ve ML (Makine Öğrenmesi) çözümleri, Ascension gibi sağlık kuruluşlarının sağlık hizmeti deneyimini ve sonuçlarını iyileştirmelerine yardımcı olduğunu duyurduk” diyerek durumu açıkladı.

Amazon, Apple, Microsoft ve diğer teknoloji devleri de hasta elektronik sağlık kayıtlarına erişime izin veren uygulamalarla veya kendi kurum içi sağlık programları ile sağlık alanına giriyorlar.

Bu yılın başlarında, eczane devi CVS ve sağlık sigortası yan kuruluşu olan Aetna, üyelerin EMRS’lerini Apple’ın sağlık hizmeti ile paylaşmalarına izin veren bir uygulama yayınladı, Apple da Apple Watch kullanıcılarına kişisel uygunluk ve sağlık hedefleri sunacağını belirtti.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.