Haberler

Google Pixel 3 Bataryaları Şişiyor

Google, bir Galaxy Note 7 durumu yaşıyor olabilir mi? Bir grup Pixel 3 ve 3XL sahibi, şişen bataryaları sebebiyle oluşan hasardan şikayetçi.

Google Destek Forumu ve Reddit’de açılan bir sürü başlığa göre bazı Pixel cihazların şişen bataryaları arka kapağın atmasına sebep oluyor. Mayıs ayına kadar varan başlıklar ilk kez AndroidPolice tarafından keşfedildi. İlginç şekilde AndroidPolice kurucusu Artem Russakovskii’nin Pixel 3’ü de aynı sorundan muzdarip.

“…Pixel 3’de kablosuz şarjın neden çalışmadığını buldum… Arka kapağı iten batarya kabarmasına bir bakın.”

Sorunun sebebi halen belirsiz olsa da açılan başlıklardaki ortak görüş, şişmenin cihazın kablosuz şarjının bozulmaya başladığı veya çalışmayı tamamen durdurduğu andan sonra başladığı üzerine. Bazı kullanıcılar ise doğrudan kablosuz şarjı suçluyor. Kablosuz şarjın kullanımı ve bununla ilgili ısının şişmeyi hızlandırdığını öne sürüyorlar.

Şişme, sebep olduğu bariz güvenlik tehdidinin yanı sıra, suya ve toza karşı IP68 sızdırmazlığını da bozuyor. Bu da cihazlarda ekstra hasara sebep olacaktır.

AndroidPolice’e göre, Google garanti kapsamı dışındaki cihazlara bile bedava yedek parça sunumu yapıyor. Fakat firma bunun tek seferlik bir kampanya olduğunu, yedek parçalarda sorunun devamı söz konusu olduğunda yeni parça verilmeyeceğini açıkladı.

Açıkcası batarya şişmesi çok da nadir rastlanan bir sıkıntı değil. Ama en azından 2 yıllık telefonlarda nadir olmalıydı. Ayrıca Pixel 5’in bu ayın sonundaki çıkışı göz önüne alınırsa, zamanlama daha kötü olamazdı. Bu sıkıntıların muhtemelen Pixel’in düşüşte olan satışlarına faydası olmayacak.

Benzeri sorunları Samsung, Galaxy Note 7 telefonlarında, Apple ise iPhone 8’de yaşamıştı. Fakat Samsung ve Apple’ın aksine Google, telefon üreticisi olarak nam salmamış durumda ve bu tür donanım fiyaskoları halihazırda kanayan telefon markasına oldukça zarar verecektir.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu