Haberler

Google, G Suite müşterileri için Hangouts geçiş tarihini geciktiriyor

Google, Hangouts işbirliği uygulaması için geçiş tarihini geri çekti ve Google Apps müşterilerine Hangouts Sohbet ve Toplantı araçlarına geçiş yapmalarını daha fazla zaman sağladı.

Google, Hangouts sohbeti ve etkileşimini 2017 yılında açıkladı. Klasik Hangouts uygulamsını bireysel sohbet ve video işleri için görevlendirdi.

Bu yılın başında googla, Ekim 2019 da klasik Hangout’ların kullanımını durdurup bütün kullanıcıları yeni platformlara taşımaya başlayacağını açıkladı.

Google, geçen hafta Hangouts geçiş tarihinin gecikeceğini açıkladı. Paylaştığı bir blog da “ kuruluşlarınızı klasik Hangouts’tan Hangouts Sohbetine geçirmek için daha fazla zaman ayırmak istediğinizi duyduğunuzu duydum” şeklinde açıklama yaptı.

Google, geçiş tarihinin Haziran 2020’den daha erken olmayacağını belirtti, kesin tarih ilerleyen günlerde açıklanacak. Hangouts’un yeni sürümlerine geçmek isteyen müşteriler, bu yıl Hızlandırılmış Geçiş Programına davet talebinde bulunabilirler.

Google, desteğini arttırarak Hangouts’un yeni sürümlerine geçmekte yavaş olan müşterilere daha fazla hizmet vermenin mantıklı olacağını açıkladı. Bu sayede memnuniyet anketlerinden oranlarının yüksek çıkmasını hedefliyor.

Yaptığı diğer bir açıklama, “Kurumsal müşterilerinin sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak kolay bir iş değil ve kısa sürede biraz kafa karıştırıcı, hem müşterilerin hem de Google kullanıcılarının geçişi yapmak için baskı kurmak yerine son tarihi uzatmak daha iyi bir seçenek. Müşteriler bu geçiş işlemine hazır değil” dedi.

Google apps ile ilgili başka bir duyuru da Google, gmail kullanıcılarının e-postaları daha hızlı ve daha verimli bir şekilde hazırlamasına yardımcı olmak için gelişmiş yazım ve dilbilgisi düzeltmesi sunacağını söyledi. Hatalar metnin altında mavi bir çizgi ile vurgulanacak, kullanıcılar önerilen ince ayarlara tıklayıp değişiklikleri kabul edebilecekler.

Google, bu özelliklerin sadece G Suite üyeleri tarafından kullanabileceğini ve Gmail üyelerinin kullanamayacağını açıkladı.

Kaynak

https://www.itworld.com/article/3434080/google-delays-hangouts-migration-deadline-for-g-suite-customers.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.