Haberler

Google, Fitbit Tarafındaki Yeni Akıllı Saatlerini Duyurdu!

Google’ın sağlık sektörü alanındaki girişimlerinden Fitbit, yeni ürünlere imza atıyor. Marka, üç farklı modeli de piyasaya sunarak eşsiz tasarımlarını yayınladı.

Google’ın yaklaşık üç yıl önceki hamlelerinden bir tanesi olan Fitbit, sektör üzerindeki dikkat çeken markalardandır. Şirket büyüme sıkıntıları yaşamaya başladığı zaman Google tarafından 2.1 milyar dolara alınarak değerlendirilmeye başlanmıştır. Özellikle şirketin yörüngesini çevirdiği sağlık sektörü, akıllı saatlere aktarılarak kullanıcılara günlük yaşamda bilgiler verilmeye çalışılıyor. Bugüne kadar birçok ürün sunan Google, yeni çıkaracağı ürünlerle birlikte de harika yeniliklere imza atacağa benziyor.

Fitbit alanında bulunan pek çok markaya göre daha farklı ürünler sunmaktadır. Bünyesinde bulunan akıllı saatleri genel olarak sağlık sistemine göre dizayn ediyor ve her türlü kullanım için geliştiriyor. Markanın yeni çıkarmak istediği ürünler olan Sense 2, Inspire 3 ve Versa 4 harika yeniliklerle karşımıza çıkacak.  

Fitbit Yine Kendi İşletim Sistemini Sunuyor!

Markanın çıkarmak üzere ürettiği her akıllı saat kendi işletim sistemleri üzerinde yayınlanmaktadır. Yani Fitbit OS şeklinde piyasaya sürülen cihazlar, tamamen kontrollü ve yeni teknolojiye uygun yapılardır. Yeni çıkacak saatlerin nasıl bir görüntüye sahip olduğundan da bahsedecek olursak her zamanki gibi ince ve şık bir görüntüde tasarlanmışlar. Eski cihazlara göre daha da incelen modellerin rengi Inspire 3 alanında ilk defa açık renk kullanıldığı görülüyor. Sense 2 ve Versa 4 ise biraz daha kapalı renklerde olduğunu söyleyebiliriz.

24 saat boyunca bütün sağlık etkenlerinizi takip eden bu akıllı cihazlar, herhangi bir olumsuz durum olduğunda size bunu aktararak gün sonunda rapor sunmaktadır. Özellikle sporla uğraşıyorsanız ve nabzınızı sürekli kontrol etmeniz gerekiyorsa Fitbit oldukça işe yarayacaktır. Son olarak fiyat konusundaki detaylara değinecek olursak marka henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat geçtiğimiz dönemlerdeki fiyatlardan biraz daha üst seviyede olacağı düşünülüyor.

Kaynak

İlginizi Çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu