Haberler

Google Chrome Windows 7 Desteğini Uzatıyor

Microsoft’un Windows 11’i yeni çıkarmasına rağmen Google, Chrome’un Windows 7 desteğini 1 yıl daha uzatacağını açıkladı.

Çoğu kullanıcı Windows 10 platformuna çoktan geçmiş olsa da, bazı firmalar hala Windows 7 kullanıyor. Bu firmalar güncellemeleri gereken çok fazla sisteme sahip oldukları  ve hala eski programları kullandıkları için geçiş yapmamayı tercih edebiliyolar.

Google ilk olarak Windows 7 desteğinin 15 temmuzda kesileceğini açıklamıştı. Şu an ise Chrome’un Windows 7 desteğinin 15 ocak 2022’ye kadar süreceği açıklamasını yaptı.

Geçen senenin ocak ayında yapılan bir blog açıklaması Windows 7’deki Chrome’un sadece güvenlik ve stabilite güncellemeleri alacağını açıklamıştı. Buna gerekçe olarak da resmi desteğinin sonuna gelmiş bir işletim sisteminin potansiyel güvenlik tehditlerine açık hale geleceği gösterilmişti. Bu da firmalara 7’yi geride bırakmak için bir yıllık güvenli bir süre sağlıyordu.

Microsoft, Windows 7 desteğini resmi olarak geçen yılın ocak ayında kesmişti. Yine de Windows 7 Uzatılmış Güvenlik Güncellemeleri (ESU) programına kaydolan firmalar güvenlik güncellemeleri almaya devam edebiliyordu.

Geçen ay yapılan bir blog açıklaması ise Windows 7’ye yapılan bu son desteğin de ocak 2023 tarihinde sona ereceği yönündeydi. Benzeri şekilde Microsoft Edge’in Windows 7 desteği de aynı sürede kesilecek.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu