Haberler

Google Chrome 2021'e Kadar Windows 7'ye Destek Verecek

Microsoft, Windows 7’ye verdiği desteği 14 Ocak’ta sonlandıracak. Ancak Windows 7 kullanıcıları için yeni bir gelişme oldu. Google, Microsoft’un kararına rağmen Chrome’u desteklemeye devam edeceğini duyurdu. Google’ın desteği, 2021 yılının Temmuz ayına kadar süreceği resmi olarak belirtildi.

14 Ocak 2020’de Windows 7 Kullanım süresi sona erecek ayrıca Extended Security Updates lisanslarını satın almadığınız sürece Microsoft artık işletim sistemi için güvenlik açığı veya hata düzeltmeleri sağlamayacaktır.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 7 için sunulacak Chrome desteği, yazılımın tüm desteğini içeriyor. Yani belirlenen süre zarfında Windows 7 kullanıcıları, Windows 10 kullanıcılarının aldığı tüm yeni Chrome özelliklerini kullanabilecekler. 15 Temmuz 2021 tarihine gelindiğindeyse Google da Windows 7 için verdiği desteği sonlandırmış olacak.

Google’ın belirli bir süre için Windows 7’yi desteklemeye devam etmesi güzel bir gelişme olmasının yanında, işletmelerin güncel işletim sistemlerine geçmeleri önerildi.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.