Anasayfa » Google Chrome 2021'e Kadar Windows 7'ye Destek Verecek

Makaleyi Paylaş

Haberler

Google Chrome 2021'e Kadar Windows 7'ye Destek Verecek

Microsoft, Windows 7’ye verdiği desteği 14 Ocak’ta sonlandıracak. Ancak Windows 7 kullanıcıları için yeni bir gelişme oldu. Google, Microsoft’un kararına rağmen Chrome’u desteklemeye devam edeceğini duyurdu. Google’ın desteği, 2021 yılının Temmuz ayına kadar süreceği resmi olarak belirtildi.

14 Ocak 2020’de Windows 7 Kullanım süresi sona erecek ayrıca Extended Security Updates lisanslarını satın almadığınız sürece Microsoft artık işletim sistemi için güvenlik açığı veya hata düzeltmeleri sağlamayacaktır.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 7 için sunulacak Chrome desteği, yazılımın tüm desteğini içeriyor. Yani belirlenen süre zarfında Windows 7 kullanıcıları, Windows 10 kullanıcılarının aldığı tüm yeni Chrome özelliklerini kullanabilecekler. 15 Temmuz 2021 tarihine gelindiğindeyse Google da Windows 7 için verdiği desteği sonlandırmış olacak.

Google’ın belirli bir süre için Windows 7’yi desteklemeye devam etmesi güzel bir gelişme olmasının yanında, işletmelerin güncel işletim sistemlerine geçmeleri önerildi.


Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>