Haberler

GoDaddy, Veri İhlali Bildiriminde Bulundu

Dünyanın en çok kullanılan ve en çok kullanıcı kitlesine sahip web hosting şirketlerinden biri olan GoDaddy bazı web hosting hesaplarının yetkisiz kişiler tarafından erişildiğini açıkladı.

SSH protokolü üzerinden hesaplara erişim tespit edildiğini, güvenlik ekibi tarafından 19 Ekim 2019 tarihinde hesaplar üzerindeki şüpheli hareketlerin fark edilmesi ile ortaya çıktığını açıkladılar.

Saldırganların ana hesaplara ulaşamadıklarını ve herhangi bir dosya üzerinde ekleme veya değiştirilme yapıldığına dair bir bulguya rastlanmadı ayrıca etkilenen hesap bilgilerinin değiştirildiği aktarıldı.

GoDaddy tarafından kullanıcılara olaylı ilgili bildirim gönderirlerken, hesap ve hosting içerisindeki dosyaların değiştirilmediği ancak kullanıcılar tarafından kontrol edilmesi istendi. Bunun yanında hesapları etkilenen kullanıcılara Website Security Deluxe ve Express Malware Removal paketlerinin bir yıl ücretsiz olarak verileceği bildirildi.

Özür niteliğindeki bu bildirim ve verilen bedava paketler ortaya çıkan zafiyette GoDaddy’nin kusuru olduğu yorumlarını beraberinde getirdi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.