Haberler

Gmail Yeni Tasarımıyla Geliyor: Artık Daha İşlevsel Olacak!

Google kullanıcılarının gün içerisinde aktif kullandığı uygulamalardan olan Gmail, yeni tasarımıyla gündeme geliyor. Tasarım alanında daha kullanışlı bir dizayn üretmek isteyen şirket, tek sayfa içerisinde Gmail, Chat, Spaces ve Meet’i birlikte yönetmenize izin verecek.

İnternet dünyasının en fazla kullanılan uygulamalarına sahip olan Google, kullanıcılarına her daim büyük yararlar sağlamaya çalışmaktadır. Üretim sağladığı bu uygulamalarında eşsiz kolaylıklar yaratırken bir yandan da basit, pratik ve kaliteli işler çıkarmaya çalışıyor. Bu özelliğe sahip uygulamalarından bir tanesi olan Gmail, uzun süre sonra tekrardan güncellemeye uğrayacağını duyurdu. Gmail yeni tasarım bütün üyelere daha kolay etkin alanı yaratacak. Getirilen yeniliklerle birlikte pratik şekilde işlerinizi hallederken farklı uygulamaları da kontrol edebileceksiniz.

Uygulamalar Daha Kolay Kontrol Edilebilecek

Son güncellemesini 2016 yılında alarak farklı boyuta geçen uygulama, bambaşka özelliklerle tekrardan yeniliğe uğrayacak. Üyelerine basit kullanış imkanı sunacak olan sistemde Meet, Chat, Gmail ve Space seçeneklerini birlikte yönetmeniz daha kolay bir hale geliyor. Bütün bunları ana sayfadan yapabileceğiniz gibi kendi isteğinize göre kullanımı açıp kapatma seçeneğinden faydalanabileceksiniz.

Gmail’de dizayn konusu bütün kullanıcıların fazlasıyla hoşuna giden bir seçenekti. Bu seçenek gelecek güncellemede tamamen kaldırılıyor. Google yeni getirdiği hizmetiyle kullanıcılarına daha işlevsel bir hizmet vermeye çalışmakta. Öncelikli olarak herkesin faydasına iş yapmaya çalışan şirket, Gmail’e giriş yaptığınız andan itibaren sol taraftan bütün uygulamaları kontrol etmenizi sağlayacak. Ayrı ve kolay menüler sayesinde her şey daha fazla göz önündeyken panelden dilediğinizi de gizleyebileceksiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu