Haberler

Foxconn, Fidye Saldırısına Uğradı Meksika’daki Tesisleri Durdu

Foxconn, Meksika’daki tesislerine yapılan siber saldırı sonrası üretimlerinin etkilendiğini açıkladı. Olay sonrası LockBit fidye çetesi saldırıyı üstlendi. Foxconn, Meksika’da Sony, Motorola ve Cisco Systems tarafından kullanılan bilgisayarlar, LCD TV’ler, mobil cihazlar üreten üç tesisi bulunmakta. Saldırıya uğrayan Foxconn fabrikası, Tijuana’da bulunuyor tedarik merkezi görevi gören stratejik bir tesis olarak kabul ediliyor.

LockBit saldırıları

LockBit fidye yazılımı, 11 Haziran’a kadar bir fidye ödenmediği takdirde Foxconn’dan çalınan verileri sızdırma tehdidi yayınlayarak 31 Mayıs’taki saldırıyı üstlendi.

LockBit’in talepleri şu anda bilinmiyor, ancak çetenin genellikle daha büyük fidye ödeyebilecek başarılı şirketleri hedef aldığı göz önüne alındığında, oldukça büyük olması muhtemel. Saldırgan elindeki veriler hakkında herhangi bir ipucu vermedi, ancak genellikle kurbanın ödemesi için kaldıraç olarak kullanılabilecek değerli bilgileri sızdırmaya çalışıyor.

Foxconn’un Tijuana’daki fabrikası, iki yıldan kısa bir süre içinde fidye yazılımı saldırısına uğrayan ikinci fabrika. Aralık 2020’de DoppelPaymer fidye yazılımı grubu, şirketin Ciudad Juárez’deki CTBG MX tesisine saldırı düzenlediğini duyurmuştu.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu