Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmware Esxi Yedekleme İşlemi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@EnesAhmed)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hepinize merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumu kurucularına teşekkür ediyorum, hakkten süper bir içeriği sahip.. bende yeni üye olmanın mutluluğunu yaşamaktayım..

Gelelim konumuza önceleri bir servis sağlayıcıdan aldığım hizmeti kendi sunucumu datacenter a göndererek kendim sağlamaya başladım, sunucu üzerinde vmware esxi kurarak bir linux centos birde windows kurdum sitelerimi yayınlamakta hiç bir sıkıntım olmadı, yedekleme için ikinci bir backup sunucu göndereceğim datacenter a ancak vmware otomatik yedekleme konusunda tam olarak neyi kullacabileceğimi belirleyemedim, veeam, acronic wmprotect gibi yazılımlara rasladım, siz yedekleme konusunda neyi tavsiye edersiniz, maliyet açısında hangisi idealdir, bu konuda ücretsiz bir yöntem veya yazılım varmıdır? yoksa illa bu yazılımlardan birinimi tercih etmeliyim? vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. saygılar.

Gönderildi : 13/09/2012 15:48

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 279
Reputable Member

veeam bu konuda hakikaten bence en iyisi ve sadece backup yapacaksanız zaten veeam'in free tool'u bulunmakta diye hatırlıyorum

Gönderildi : 13/09/2012 15:58

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki alınan yedeği geri yüklemek söz konusu olunca veeam ücretli sürüm mü kullanmak gerekiyor ? yoksa ücretsiz sürümde geri yüklemede mevcutmu ?

Gönderildi : 13/09/2012 16:19

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Veeam konusunda aşağıdaki linkte ücretsiz versiyon ile standart versiyon (lisanslı) arasındaki farkları çok açık bir şekilde vermişler.

Hemen sorunuzu da cevaplayayım, aldığınız yedeği de ücretsiz sürüm ile restore edebilirsiniz.

Ayrıca bu free Veeam ürünü , VMware 2012 'de "En iyi free tool" ödülü aldı. Gerçekten Veeam bu backup işini iyi yapıyor.

Saygılarımla.

http://veeampdf.s3.amazonaws.com/datasheet/veeam_backup_and_replication-free_vs_full.pdf?AWSAccessKeyId=AKIAJI4MX44AEVG3NBLA&Expires=1347570271&Signature=x8kRqupkRUf8zY7ftsKWF%2BM3UuY%3D

Gönderildi : 14/09/2012 02:09

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurulumda böyle bir hata almaktayım, farklı pclerde ve işletim sistemlerinde denedim ancak sorun çözülemedi maalesef 🙁

Gönderildi : 16/09/2012 21:41

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

windows serveri kurarken turkce dil ve regional ayarlari ile kurulum yapmisiniz. su an degistirseniz bile caresi yoktur. yaptiginiz sunucuyu formatlayip tekrar ingilizce regional settingsle kurun. daha sonra veeam kurulumunu yapailirsiniz.

Gönderildi : 17/09/2012 00:14

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Veeam

Dediğiniz gibi sunucuya format attım, şimdide böyle bir hata alıyorum

Gönderildi : 22/09/2012 18:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Cpu ya da ram yetersiz kalmış olabilir. Temp dosyalrını temizleyip, rami arttırma imkanınız varsa artırıp tekrar deneyiniz. Bir de güncelleştirmeleri yapın kurulumdan önce.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/10/2012 18:31

Paylaş: