Forum

Event Id 1864 Cozum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Event Id 1864 Cozumu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Event viewer directory service altinda event id 1864 hatasini almaktayim.Bu Neden kaynaklanir versorunu nasil cozebilirim.

Clientlere localde admin yetkisi veremiyorum ve damaware ile uzaktan baglanamiyorum.

Localden admin yetkisi vermey calistigimda active directory goremiyorum. sadece bilgisayar ismini gorebiliyorum. Ve localdeki administrator grubuna uye olan domain admis uzerinde ? S-1-5-21 ile baslayan rakamlar gorunuyor. Sanirim bu event id deki sorundan kaynaklaniyor.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Gönderildi : 01/08/2009 17:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Localden admin yetkisi vermey calistigimda active directory goremiyorum. sadece bilgisayar ismini gorebiliyorum. Ve localdeki administrator grubuna uye olan domain admis uzerinde ? S-1-5-21 ile baslayan rakamlar gorunuyor. Sanirim bu event id deki sorundan kaynaklaniyor.

Merhaba,

Bahsettiğiniz S-1-5-21 başlayan rakamların nedeni  Domain Admins grubuna eklediniz  kullanıcıyı Active directory  den silmişsiniz.

Toplam kaç istemciniz var ve kaçında admin yetkisi verme problemi yaşıyorsunuz?

Gönderildi : 02/08/2009 00:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Active directory den silmedim. Zadetn Local Admin vermeye calistigimda Add Dedigimde Locations Kisminda Active Directory yi ve objelerini gormuyor sadece kendi bilgisayar ismini goruyor. sorunda ordan kaynaklaniyor zaten. Mesala ben adminim. Serverde oturum acabiliyorum her turlu istedigim seyi yapabiliyorum ama  dameware ile baglanamiyorum. bununda nedeni orada S-1-5-21 sekilde gorunmesi. Ama cozumunu bulamadim.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Gönderildi : 03/08/2009 10:36

(@TanerGokmen)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Merhaba,

Makinayı domainden çıkarıp tekrar almayı denemelisiniz.

Gönderildi : 16/09/2009 14:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Clientlerdeki Sorun Duzeldi Ama Serverde Hala Aliyorum Eventi. Client deki dns ile alakaliydi O duzeldi.Ama Serverdekini Duzeltemedim  Hala.

(Makine Ad.  )

Gönderildi : 16/09/2009 14:38

Paylaş: