Anasayfa » Fortinet CyberSponse'yi Satın Aldı

Share This Post

Haberler

Fortinet CyberSponse'yi Satın Aldı

CyberSponse, Güvenlik Düzenlemesi, Otomasyon ve Yanıt (SOAR) platformu ile tanınmaktadır.

CyberSponse, SIEM [güvenlik bilgileri ve etkinlik yönetimi, e-posta, sistem kayıtları gibi çeşitli kaynaklardan gelen uyarıları ve tehdit mekanizması tek bir arayüzde birleştirir ve tetikler.Hem makine-makine hem de insan-makine etkileşimlerini yakalayarak analizi ve olay tepkisini otomatik hale getirir ve ölçümleri görselleştirir ve raporlar.

Siber güvenlik ürünleri satıcısı olan Fortinet, Arlington, Virginia merkezli bir Güvenlik Düzenleme, Otomasyon ve Müdahale (SOAR) platformu üreticisi olan CyberSponse’yi satın aldı. Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı.

Anlaşma, Fortinet’in FortiAnalyzer, FortiSIEM ve FortiGate güvenlik ürünleri dahil olmak üzere portföyünde otomasyon ve olay müdahale yeteneklerini genişletmesine imkan sağlamaktadır. CyberSponse SOAR platformu, Fortinet’in Güvenlik Duvarına entegre edilmiştir.


Fortinet CEO’su Ken Xie, “İşletmeler tarafından kullanılan ve giderek artan sayıda güvenlik aracı, kuruluşları ihlallere karşı daha savunmasız kılan operasyonel karmaşıklıklar yarattı. “CyberSponse’nin güçlü SOAR platformunun Fortinet Güvenlik Duvarı’na entegrasyonu ile müşterilerimize, olaya daha hızlı yanıt vermelerini ve güvenlik duruşunu artıracak ve iş riskini ve ilgili maliyetleri azaltacak süreçleri standartlaştırma ve ölçeklendirme yeteneği sunacağız.”diye açıkladı.

Fortinet, Palo Alto Networks, Checkpoint ve Cisco ile rekabet ediyor. Şirket şu ana kadar 3Crowd Technologies, IntruGuard, IPLocks, Bradford Networks, Zonefox ve en son olarak enSilo dahil olmak üzere toplam 13 şirket satın aldı.

Kaynak

Link

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>