Haberler

Facebook, WhatsApp ve Instagram Çöktü Hisse Senetleri Düştü!

Dünya çapında Facebook, Instagram ve WhatsApp erişimlerinde problemler yaşıyor. Sosyal medya platformlarında web tarayıcısı ile erişilmeye çalışıldığında “DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN” hatası alındığı görülüyor. Ayrıca mobil kullanıcılarıda erişim problemleri bildirmeye devam ediyor.

Bun kesintilerin planlı bir kesinti mi, üç platformun sunucusuyla ilgili bir sorun mu yoksa saldırıya uğrayan hizmetler mi olduğu bilinmiyor. 

outage.report’taki kullanıcı raporlarına ve dünya çapındaki kullanıcılarla yapılan görüşmelere göre, bu kesinti şu anda çoğunlukla ABD ve Avrupalı ​​kullanıcıları etkiliyor.

Bir süre sonra Facebook , Instagram ve WhatsApp  Twitter üzerinden devam eden kesintiyi kabul etti ve mümkün olan en kısa sürede tekrar çevrimiçi olmak için çalıştıklarını söyledi.

Bu kesintiler özellikle Facebook cephesinde sert hisse senedi düşüşü olarak kendini gösterdi.

Gelişmeler geldikçe haberi güncellemeye devam edeceğiz..

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.