Haberler

Ethereum (ETH) Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Kripto para piyasasının ikinci büyüğü olan Ethereum, Mart sonu itibariyle yaptığı yükselişi hızlandırarak 4 bin doların üzerini gördü.

Popülaritesi arttıkça piyasa değerlerinin de yükseldiğini gördüğümüz kripto para borsasında yükselişler devam ediyor. Son yıla göre yüzde 2.000 artış gösteren Ethereum, pek ismi yorumlanmasa da son aylarda yatırımcıların tercihi olduğu görülüyor.

Ethereum‘un (ETH) piyasa değeri yaklaşık 465 milyar dolar civarında ve kripto para piyasasında etkisi yüzde 19 civarında seyrediyor.

ethereum usd
Ethereum (ETH) Görsel: Tradingview

Uzmanlara göre yükselişin nedeni Ethereum ve blokzinciri için yapılan güncellemenin verimliliğini artırması olarak görülüyor.

Ethereum son haftalarda yükselen kripto para olurken, Bitcoin yatay seyrini 57 ila 60 bin dolar arasında sürdürüyor. Diğer öncü kripto paralardan Litecoin de yaklaşık yüzde 10 yükselirken ilk defa 400 doların üzerini gördü. Ripple (XRP) ise geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüş sonrası 1,59 dolar seviyelerinde yatay olarak seyrediyor.

Öte yandan kripto para borsası olan Thodex’in vurgunu soruşturmada yeni gelişme yaşandı. Kurucusu olan Faruk Fatih Özer ile Arnavutluk’ta beraber görüntülenen kırmızı montolu şahıs yakalandı.

TRT’nin haberine göre, Özer’e Arnavutluk’ta otele yerleştiren ve işlemleriyle ilgilenen kişinin Arnavutluk vatandaşı olduğu öğrenildi.

Zanlı ifadesinde Faruk Fatih Özer‘i tanıdığını itiraf etti; kaçışta asıl pay sahibinin bir başkası olduğunu öne sürdü.

Onun dolandırıcı olduğunu bilmiyordum” diyen zanlı, bir tanıdığı aracılığıyla Özer’e yardımcı olduğunu, basında çıkan haberlerden sonra korktuğu için saklandığını söyledi.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.