Haberler

Epic Games Müzik Platformu Bandcamp’i Satın Alıyor

Epic Games yaratıcı dostu firmaları satın alma alışkanlığına devam ediyor. Fortnite geliştiricisi online müzik satış platformu Bandcamp’ı alma planlarının duyurusunu yaptı. Yapılan bu hamle, Epic’in “adil ve açık” platformların temelini oluşturduğu, bir “yaratıcı pazarı ekosistemi” oluşturmasına yardımcı olacak. Bandcamp kendi satış dükkanını ve topluluğunu işletmeye devam edecek. Eşkurucu Ethan Diamond da firmanın çalışmalarına liderlik etmeyi sürdürecek.

Ne Epic ne de Bandcamp anlaşmanın ne kadara mal olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Anlaşmanın ne zaman sonuçlandırılacağı da bilinmiyor. Bandcamp yıllar içinde büyüyen bir platform. Diamond’un açıklamasına göre ise müzisyenlere bugüne kadar 1 milyar dolara yakın ödemede bulunmuş.

Alım Epic’in yaratıcılık odaklı alımlarındaki son halkayı temsil ediyor. Geçmişteki bu tür alımlarının arasında ArtStation, Cubic Motion ve Sketchfab bulunuyor. Bir müzik platformu alımı şu an sıradışı gözüküyor olsa da, alım Epic’in sadece oyun odaklı bir firmadan, The Mandalorian gibi şovlara özel efektler üreten ve oyunlarını yaratıcı platformlara dönüştüren bir firmaya olan evrimini simgeliyor. Bandcamp’in Epic içindeki rolü şu an için tam olarak belli değil. Ama bu alım Bandcamp’in içinde bulundurduğu sanatçıların, çeşitli alanlarda gelir elde etmelerine kolaylıkla yardımcı olabilecek gibi gözüküyor.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.