Haberler

Elon Musk, Beyin Çipi Projelerinde Hızlanmaya Başlıyor!

Tesla ve farklı alanlardaki şirketlerin kurucusu olarak karşımıza çıkan Elon Musk, beyin çipi işlemlerine öncelik vereceğini açıkladı.

Teknoloji girişimcisi olarak adlandırılan ve birçok projede adını sıklıkla duyduğumuz Elon Musk, beyin çipi adımlarını atmaya başladığını söyledi. Musk, Twitter uygulamasını satın alma konusundan vazgeçtikten sonra şirketi olan Neuralink için bambaşka projelere geliştirmeye başladı. Beyin Çipi konusunda insanların yapamayacağı şeylere yönelmek isteyen CEO, büyük bir yatırım yapmak için hazırlanıyor.

Son zamanların en popüler isimlerinden olan Elon Musk, beklenmedik hamleler yapmaya devam ediyor. Musk’ın kurucu ortaklığını üstlendiği Neuralin 2016 senesinden bu yana beyin ve makine ara yüzleri üretmeye çalışıyordu. Son yayınlanan raporlarla birlikte şirketin piyasaya göre ilerleyememesi ve oldukça geri kalması Musk’ı fazlasıyla rahatsız etti.

Her Şeye Synchro CEO’su Karar Verecek!

Neuralink için belirlediği yeni projelerinde Synchron ile anlaşacağı belirtilen Musk, özellikle hamlelerini geleceğe yönelik yapmak istiyor. Herhangi bir zorlama ve baskı altında kalmadan ilerlemek isteyen yönetici, yatırım konusunda net bir karar almasa da Neuralink’in beyin çipi adımlarını hızlandırmak istediğini söyledi. Buna karşı Synchron’un vereceği kararlar ise şu anda sosyal medya üzerinde fazlasıyla merak ediliyor.

Synchro, Neuralink’e göre neredeyse aynı alanda çalışan ve beyin-bilgisayar sektörlerini devamlı olarak geliştirmek isteyen bir şirkettir. Şirketin bugüne kadar yaptığı çalışmalar oldukça etkili ve geleceğe yönelik çalışmalardır. Özellikle son yapılan felçli hastaların implant çalışması oldukça hızlı etki yaratabildi. Elon Musk ise şirketin gerçekleştirdiği bütün bu adımları devamlı olarak kontrol ettiğini ve Neuralink için de çalışmak istediğini belirtiyor. Bütün bu olayların sonucunu verecek olan isim ise Synchro CEO’su Thomas Oxley’dir. Oxley’in vereceği bu önemli ve büyük karar şimdiden her yerde gündem olmayı başardı.

Kaynak

İlginizi Çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu