Haberler

eBay NFT Pazarına Giriş Yapıyor

Dünya’da en geniş e-ticaret ağına sahip olan şirketlerden eBay, NFT pazarına giriş yapıyor. Giriş yapmasına öncelik eden kuruluş NFT Pazar yeri alanında en çok tanınan KnowOrigin olarak beliriyor.

Süre gelen yüzyıl itibariyle teknoloji de oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. İnsanlar edinmek istediği her hizmeti internet üzerinden bulabilirken farklı kazanç alanları da açılmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler olan NFT, büyük bir pazardır ve yüz binlerce kullanıcı buradan gelir elde etmektedir. Pazar alanlarından insanlar kendi yarattıkları dijital sanat eserlerini varlık biçiminde sunabiliyorlar. Böylelikle ister satış yapabiliyor isterseniz de harika koleksiyonlar elde edebiliyorsunuz.

İnsanlar ürettikleri NFT’leri basit bir şekilde satmak isteyebiliyorlar. Bu satışları kolaylaştıran kuruluşlardan olan KnowOrigin, fazlasıyla büyük ve popüler yapılardan bir tanesidir. Kullanıcılarına hizmette sınır tanımayan hizmet, eBay tarafından satın alınarak dev bir gelişime açık olduğunu kanıtlamıştır. Özellikle e-ticaret alanında kendisini ilerleten eBay, NFT alanına da giriş yapmasıyla birlikte farklı projeler üzerinden ilerleyecek gibi duruyor. 

Hedef Dünya’da Lider Olmak!

eBay, e-ticaret devi olarak bilinen küresel bir şirket olduğu kadar farklı alanlarda da ilerlemek istiyor. Üretime açık olduğunu farklı projeleriyle de gösteriyor olmaları ne kadar istikrarlı olduğunu kanıtlar niteliktedir. Yeni projelerinden bir tanesi olan Dünya’da en çok tercih edilen NFT pazarı olma projesi oldukça etkili bir çalışma olacak gibi duruyor. Son yapılan açıklamalara göre NFT pazarı konusunda etkin alana sahip olan KnowOrigin’i alan eBay, satın alma işlemlerinin de tamamlandığını duyurdu.

eBay CEO’su Jamie Iannone konu hakkında yaptığı detaylı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “eBay dünya genelinde insanların her türlü ihtiyacına cevap vermek için tasarlandı. Bundan sonraki dönemde de atmış olduğumuz adımlarda NFT piyasasında da liderlik konumunu elimizde bulundurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Özellikle farklı şirketlerinde bu pazara girmelerini tetikleyen şirket, NFT sektörünün gelecek zamanlarda daha çok değerleneceğini düşünüyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu