Haberler

Dünya Genelinde İnternet Kesintisi

Dünya çapında Bloomberg, BBC gibi haber sitelerinin yanı sıra, uluslararası Amazon, Reddit, Twitch, GitHub, eBay, Etsy, Pinterest ve Stack Overflow gibi popüler internet sitelerine de erişilemiyor. Dünya basını tarafından son dakika olarak duyurulan haberlerde, arızanın sebebinin henüz bilinmediği ifade edildi.

Financial Times’da ürün yöneticisi Matt ‘TK’ Taylor, kesintiye popüler bir CDN sağlayıcısı olan Fastly’deki bir aksaklığın nedeni olduğun düşünüldüğünü söyledi. Fastly’den yapılan açıklamada, bir kesintiyle karşı karşıya olduklarını onaylanırken, şirketten, “Şu anda CDN hizmetlerimizin performans üzerindeki potansiyel etkisini araştırıyoruz” diye belirtildi. Söz konusu erişim kesintisi ağırlıklı olarak Avustralya, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Avrupa ve Çin’de görüldü.

İngiltere’ye göre küresel internet kesintisinin nedeni “Amazon Web Service” olarak görülmekte. Ancak söz konusu kesintinin neden kaynaklandığına dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: techcrunch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.