Anasayfa » Forum

db de saklı sorguyu...

db de saklı sorguyu okuma hakkında  

RSS
Sinem Erkan
(@sinemerkan)
Üye

merhabalar ,db de aşağıdaki şekilde sorgu saklıyorum

SELECT NAME FROM CONTACTS WHERE CODE='" + PLN + "' 

PLN static bir degisken ve login olurken dolduruyorum ,login olduktan sonra SELECT FIELD FROM TABLE şeklinde aşadaki sorguyu çekip db'ye gönderiyorum , profiler ile baktımda SELECT NAME FROM CONTACTS WHERE CODE='ABC'  yerine SELECT NAME FROM CONTACTS WHERE CODE='" + PLN + "'  bu şekilde görünüyor.

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 11/05/2019 2:23 am
İsmail ADAR
(@ismailadar)
Üye

Merhaba,
Tirnak isaretleri ile ilgili bir karisiklik olabilir. Bir de bu sekilde dinamik kullanmk yerine parametre kullanmayi deneyebilirsiniz. Eger C# ile yaziyorsaniz asagidaki gibi parametre tanimlayip SqlCommand sinifnin parameters dizisine bunu parametre olarak ekleyebilirsiniz.

SELECT NAME FROM CONTACTS WHERE CODE=@Value

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/05/2019 10:31 am
Erdem SELÇUK
(@eravse)
Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: İsmail ADAR

Merhaba,
Tirnak isaretleri ile ilgili bir karisiklik olabilir. Bir de bu sekilde dinamik kullanmk yerine parametre kullanmayi deneyebilirsiniz. Eger C# ile yaziyorsaniz asagidaki gibi parametre tanimlayip SqlCommand sinifnin parameters dizisine bunu parametre olarak ekleyebilirsiniz.

+ @ismail hocama ek olarak siz zannedersem kod tarafından program ile göndermektesiniz ismail hocamın önerisini bir prosedüre çıkarıp o prosedüre parametre göndermek sureti ile bu fix'i uygulayın kod için SQL kullanımı ilerki zamanlarda sütün ekleme esnasında deployment ve zaman kaybı maaliyeti doğuracaktır. 

Kolay gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2019 2:06 pm
Sinem Erkan
(@sinemerkan)
Üye
Gönderen: İsmail ADAR

Merhaba,

bir web projesinde ,hazır raporları uygulama yonetim ekranından db'ye kaydedip ,uygulama tarafında kullandırmaya çalışıyorum ,parametre ile işimi gördüm ,teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2019 1:43 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol