Forum

Java Çalıştırm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Java Çalıştırma sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,073 Görüntüleme
(@firatceneli)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Konu doğru yerden açılmamış olabilir, kusura bakmayın.

Çalıştığım şirketin IT departmanında çalışıyorum. Elektronik imza kullanıyoruz ve bununla ilgili bir sorunum var.

Elektronik imza Java'nın eski bir versiyonu ile çalışıyor (java 8u121). Active directory yapısında çalışıyoruz. İnternet ezplorerdan Elektronik imza ile imzalama işlemini yaparken başlangıçta javayı çalıştırıyor. Ancak domain kullanıcısı ile bilgisayarı açtığımızda java güncelle diye hata alıyoruz. Local admin kullanıcısı ile açtığımızda java hata vermeden çalışıyor.

Bunun sebebi ne olabilir ?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/06/2017 23:31

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Bizde windows 10 kurup kullanıcının masaüstüne internet explorer simgesini tutturuyoruz. Java üzerinde bulunan güvenlik açığı yüzünden tüm tarayıcılar desteğini kesti ancak e-imza uygulaması java tabanlı. Şirketin tüm işleyişine etkisi oluyor; ebys, ekap vs. Bu konuda kalıcı bir çözüme biz de gidemedik. Yazılımcı ve elektrinik imza üretici firması ile sürekli iletişim halinde olup kurulum sonrası ayar yaptırıyoruz. Elektronik imza ile ilgili değişikliğe gideceğiz. Benzer problemleri yaşamayacağımız bir ürün araştırıyorum. Önerisi olan var ise takipte olacağım

Saygılarımla

Gönderildi : 01/07/2017 04:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu normal durum java sık sık kendini günceller. Sizin kurduğunuz yazılım sorunsuz olarak kurulu versiyonda çalışıyor ise eğer en son versiyonu kurma güncelleme uyarısını engelleyebilirsiniz.

Zaten bu güncelleme admin yetkili kullanıcılarda çıkar.

Engellemek için aşağıdaki değeri "0" sıfır yapmanız yeterli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/07/2017 23:26

Paylaş: