Forum

Seo Acisindan Site ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Seo Acisindan Site Uzantisi Nedir

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@HakanUslu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam Merhabalar Konu Dogru Yerdemı Tam Bilmiyorum Yanlıs Yerdeyse Kusura Bakmayın 

Sizlere Seo Acisindan Sayfa Uzantsının Önemi Nedir, Hangi Sayfa Uzantısı Seo Acisinda Daha İyi Onu Sormak İstiyorum

Örnek Olarak Ben Sitemin .htacess Dosyasına

RewriteEngine On  

ReWriteRule ^anasayfa index.php [L,NC]  

Böyle Bir Cıktı Girdigimde index.php  sayfasını anasayfaya yönlendirmis oluyorum örnek konu acarken 

mesela  : 

ReWriteRule ^metin2 metin2.php [L,NC]   

ReWriteRule ^metin2.html metin2.php [L,NC]    

ReWriteRule ^metin2.php metin2.php [L,NC]    

ReWriteRule ^metin2.asp metin2.php [L,NC]    

Sizce Seo Asisindan Site Uzantımı .php .html .asp yoksa uzantısız mı yapım ilk örnekteki gibi

Yanıt Yazarken Acıklamasınıda Yazarsanız Sevinirim İyi Forumlar 

Gönderildi : 07/02/2014 03:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam Merhabalar Konu Dogru Yerdemı Tam Bilmiyorum Yanlıs Yerdeyse Kusura Bakmayın 

Sizlere Seo Acisindan Sayfa Uzantsının Önemi Nedir, Hangi Sayfa Uzantısı Seo Acisinda Daha İyi Onu Sormak İstiyorum

Örnek Olarak Ben Sitemin .htacess Dosyasına

RewriteEngine On  

ReWriteRule ^anasayfa index.php [L,NC]  

Böyle Bir Cıktı Girdigimde index.php  sayfasını anasayfaya yönlendirmis oluyorum örnek konu acarken 

mesela  : 

ReWriteRule ^metin2 metin2.php [L,NC]   

ReWriteRule ^metin2.html metin2.php [L,NC]    

ReWriteRule ^metin2.php metin2.php [L,NC]    

ReWriteRule ^metin2.asp metin2.php [L,NC]    

Sizce Seo Asisindan Site Uzantımı .php .html .asp yoksa uzantısız mı yapım ilk örnekteki gibi

Yanıt Yazarken Acıklamasınıda Yazarsanız Sevinirim İyi Forumlar 

Ben *.HTML öneriyorum. Çoğu forumda bu şekilde olması öneriliyor.Çünkü Google tarafından statik bir site algısı yaratmaya çalışılıyor.Tabi bunun sonuçlarını ben şuana kadar bir anket yapılıp bir sonuca ulaşılmış olduğunu görmedim. Ama google'ın en çok dikkat ettiği özelliklerden birtaneside Site'nin içeriğinin özgün ve güzel bir dille yazılmış olmasıdır. Ayrıca yeni çıkan teknolojilere uygun HTML5 standartlarında yazılmasınada sıcak baktığı söyleniyor. 🙂

Ayrıca Metin2.php şeklinde ayırmanız değilde konu başlığı neyse o şekilde bir dosya uzantısı vermek daha mantıklı gibi. Örnek : Ankaraya-Deniz-Yapiyorlarmis.html gibi gibi 🙂

Gönderildi : 07/02/2014 04:14

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

En son incelediğim ve bilgileri doğru görülen yabancı bazı bloglarda /isim olarak yani uzantısız olarak en faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca bu adresleri verirken çok alt dizinlere inmemek gerekiyor. Örneğin;

site.com/bilgisayar/donanim/ram sayfası yerine site.com/ram olarak yapılması önerilmekte daha faydalı olduğu görünmektedir (bende denedim ve farkı gördüm) 

Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi başlığı anlatan sayfa adı da çok önemlidir. 

Gönderildi : 18/02/2014 20:11

(@HakanUslu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

En son incelediğim ve bilgileri doğru görülen yabancı bazı bloglarda /isim olarak yani uzantısız olarak en faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca bu adresleri verirken çok alt dizinlere inmemek gerekiyor. Örneğin;

site.com/bilgisayar/donanim/ram sayfası yerine site.com/ram olarak yapılması önerilmekte daha faydalı olduğu görünmektedir (bende denedim ve farkı gördüm) 

Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi başlığı anlatan sayfa adı da çok önemlidir. 

Öncelikle Yorumunuz icin Tesekkurler Suanda Linklerimi .htaccess üzerinden

http://www.byhazerfen.com/Metin2-Private-Server-Duzenleme/metin2-gm-yapma.html

Sekilde Ayarladım Sizce  

http://www.byhazerfen.com/Metin2-Private-Server-Duzenleme/metin2-gm-yapma

.html i kaldirsam seo acısından daha iyimi olur 

Gönderildi : 22/02/2014 22:16

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Öncelikle Yorumunuz icin Tesekkurler Suanda Linklerimi .htaccess üzerinden

http://www.byhazerfen.com/Metin2-Private-Server-Duzenleme/metin2-gm-yapma.html

Sekilde Ayarladım Sizce  

http://www.byhazerfen.com/Metin2-Private-Server-Duzenleme/metin2-gm-yapma

.html i kaldirsam seo acısından daha iyimi olur 

Bahsettiğimiz durum belki %1 gibi bir etki sağlayacaktır ama html (yani uzantınızın) olmaması daha faydalı olacaktır. 

Gönderildi : 23/02/2014 11:59

(@MuharremPetek)
Gönderiler: 5
Active Member

SEO çalışması gerçekten de site tasarımı konusunda web dünyasının vazgeçilmezi oldu. Hatta site içi ve dışı onlarca kriteri ile birlikte. Sorunuza tam cevap verir mi bilmiyorum ama aşağıda ki linkte detaylı bir bilgi paylaşımı var. Kolay gelsin.

https://seofabrika.com.tr/googleda-ust-siralara-cikmak/

Gönderildi : 16/12/2018 20:58

Paylaş: