Forum

Network deki bir pc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network deki bir pc de uzakmasaüstü nü aktif etme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@mesutseis)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba network deki bir pc de uzak masa üstü bağlantısını aktif etmek istiyorum bu işlemi pc nin yanına gitmeden yapmak istiyorum biraz araştrıdım aşağıdaki komutları denedim ancak sonuç alamadım hata mesajı olarak (ERROR:
Description = Invalid query) alıyorum işletim sistemi w7 pro 32 bit bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı veya başka bir çözüm öneribilecek bir arkadaş, teşekkürler

wmic /node:pc rdtoggle where AllowsTSConnections="0" call SetAllowTSConnections "1"

wmic /node:pc /user:* /password:* rdtoggle where AllowsTSConnections="0" call SetAllowTSConnections "1"

Gönderildi : 06/05/2013 21:16

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

uzak bilgisayarın register ına bağlanıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

alanındaki

fDenyTSConnections değerini "0" yapın.

Gönderildi : 06/05/2013 21:29

(@mesutseis)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emrah Hocam denedim ancak başarılı olamadım \\192.168.1.10 ve c$ olarak girip register dosyasından bu işlemleri yaptım ancak sonrasında uzak masaüstü ile bağlanmak istediğimde izin vermedi yine nerede hata yapmış olabilirim

Gönderildi : 06/05/2013 21:41

(@mesutseis)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kendi pc den regedit açarak ağ üzerinden bağlanmak istediğim de uzaktan kayıt hizmetinin kullanılabilir olduğundan ve ağa bağlı olduğundan emin olun gibi bir mesaj veriyor ancak dediğim gibi benpaylaşımlarla pc ulaşabiliyorum

Gönderildi : 06/05/2013 22:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4330
Co-Helper

Paylaşımın olması yeterli değil wmi ve uzak register gibi erişimlerin açık, firewall'dan izinli olması gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2013 05:07

Paylaş: