Forum

Server 2012 R2 RD S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2 RD Servis Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
554 Görüntüleme
(@omaliflaitiko)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcutta kullandığımız MS Server 2012 R2 sunucusuna daha önce uzak masaüstü erişimi sağlayabiliyorduk. Fakat şu anda uzak masaüstü erişimi sağlayamıyoruz. remote desktop servisini yeniden başlatmak için servisler bölümüne girdiğimde ' Remote Desktop Services ' isimli servis hiç görünmemektedir. sanırım sorun bununla ilgili. sadece servisi yeniden yüklememiz mümkün müdür? 

Teşekkürler

Gönderildi : 30/03/2022 14:27

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Server Manager da servisin durumu nedir?

Gönderildi : 30/03/2022 15:13

(@omaliflaitiko)
Active Member
Konu başlatıcı

server manager tarafında da herhangi bir uyarı ya da çalışmayan servis görünmemektedir.

Gönderildi : 30/03/2022 15:24

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Loglara bakın diyeceğim ama sorun olsa server manager tarafına yansırdı zaten. İstemci veya network katmanında sorun olabilir. Yazdıklarınız kendi içerisinde çelişiyor. Ben konuyu pas geçiyorum.

Gönderildi : 30/03/2022 15:31

(@omaliflaitiko)
Active Member
Konu başlatıcı

aynı lokasyonda, aynı network üzerinde ki diğer sunucularda problem yok. karşılaştırma yaptığımda ise servis kısmında remote desktop servisi sadece bu sunucuda görünmüyor. 
ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/03/2022 15:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Verdiğiniz detay seviyesiyle forumlardan çözmeniz imkansız bunu. Rolü kaldırıp tekrar kurabilirsiniz. Görsel kıyaslamalarınızı youtube da ki tutorial'lardan yapabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2022 16:43

Paylaş: