Forum

iç network dns...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iç network dns sorunu

29 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
2,534 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

İç networkümüzde web sayfamızı açamıyoruz.

nslookup ile baktığımda dns server isim çözemiyor.ama sadece bizim web sayfamızı çözemiyor.pc ye telekomun dns sini girdiğimde sayfa görüntüleniyor.dns serverı restart ettim ama olmadı.sorun nerden kaynaklanıyyor acaba?

web sayfamızı isp den destek alıyoruz.içerde değil yani.

teşekkürler

Gönderildi : 06/02/2009 16:46

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Dns'te başka bir dns servera forwarding yapıyormusunuz?

Telekom madem çözebiliyor dnse telekomun iplerini girip deneyin.

Gönderildi : 06/02/2009 17:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tunca Bey forwarding yapılıp yapılmadığını nasıl kontrol edebilirim

Gönderildi : 06/02/2009 17:30

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Bu olay bende de var. Çözülürse süper olur.

Gönderildi : 06/02/2009 17:33

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Dns'e sağ tıklayıp özelliklerine girin.. forwarders sekmesinde selected domains forwarder ip list kısmında herhangi ip varmı bir kontrol edin.

Yok ise 195.175.39.39 ile 195.175.39.40 iplerini ekleyin ve tekrar deneyin..

Gönderildi : 06/02/2009 17:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tunca bey

forwarders a telekom iplerini ekleyip clientlerde ipconfig /flushdns ve registerdns yaparak denedim.yine web sayfası açılmıyor ve dns web sayfasının ismini çözemiyor

Gönderildi : 06/02/2009 17:54

(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member

domain adın ne

hem lokal (domainpc.xxxxxxxx.com)

hemde web (www.yyyyy.com)

gibi

Gönderildi : 06/02/2009 17:57

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Dns'e sağ tıklayıp clear cache te yapmanızı tavsiye ediyorum.

Sakıncası yoksa web sitenizin adresini yazabilirmisiniz ?

Gönderildi : 06/02/2009 17:59

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Halen daha açılmıyor ise herhangi bir makinadan ping www.siteadi.com a pinglermisiniz? Ip olarak ne verecek ?

Gönderildi : 06/02/2009 18:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ping atmaya çalıştığımda ping atmıyor

teşekkürler

Gönderildi : 06/02/2009 18:09

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Ping atmaması doğaldır ama herhangi bir ip çözüyor mu ? Muhtemelen web sitenizin Ip adresini biliyorsunuzdur. Browsera web sitenizin ip adresini girin site açılacakmı deneyin. Pinglediğinizde ip çözülüyor ise web sitenizin ip si ile aynımı yoksa iç networkten bir ip olarakmı gözüküyor? İç networkten ise dnsinizde web siteniz ile ilgili kayıt açılmıştır onu silmeniz gerekir.

Gönderildi : 06/02/2009 18:37

(@BulentUcar)
Prominent Member

Ping atmaması doğaldır ama herhangi bir ip çözüyor mu ? Muhtemelen web sitenizin Ip adresini biliyorsunuzdur. Browsera web sitenizin ip adresini girin site açılacakmı deneyin. Pinglediğinizde ip çözülüyor ise web sitenizin ip si ile aynımı yoksa iç networkten bir ip olarakmı gözüküyor? İç networkten ise dnsinizde web siteniz ile ilgili kayıt açılmıştır onu silmeniz gerekir.

Bunu biraz açabilir misiniz ? web siteme ping attğımda server ipsi çıkıyor karşıma, dediğiniz gibi iç network ile ilgili kayıt açıldı sanırım, bunu nasıl silebilirim ?

Gönderildi : 06/02/2009 18:53

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Bunu biraz açabilir misiniz ? web siteme ping attğımda server ipsi çıkıyor karşıma, dediğiniz gibi iç network ile ilgili kayıt açıldı sanırım, bunu nasıl silebilirim ?

Sizin web sitenizi yayınladığınız server iç networktemi yoksa dışarıda mı tutuluyor ? Sisteminizi bilmediğimden yanlış kayıt sildirmiyim.

Gönderildi : 06/02/2009 19:20

(@BulentUcar)
Prominent Member

dışarıda tutuluyor web sitemiz 🙂

Gönderildi : 06/02/2009 19:33

(@TuncaKAYGISIZ)
Estimable Member

Dışarıda tutuluyor ise dns zone içinde www ile açılmış host A kaydı oldugunu dusunuyorum. ve bu kayıt sizin iç networkunuzde bir servera yönlendirilmiş. Şayet böyle bir durum var ise bu kaydı silebilirsiniz çünkü dışarıdaki bir siteyi dış dns ler çözer sizin sadece forwarder eklemeniz yeterli olur.

Gönderildi : 06/02/2009 19:37

(@ilhankilic)
Gönderiler: 28
Eminent Member

lokaldeki DNS serverde bir tane a kaydı açın www yazıp Ip adresinede dışardaki web sayfanızın Ip adresini yazın sorun kalmayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2009 19:54

(@BulentUcar)
Prominent Member

Forwarderse site IP'si ekledim, sorun düzeldi.

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/02/2009 20:11

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 07/02/2009 00:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşın sorunu çözülmüş sevindim doğrusu 🙂 yalnız benim sorunum devam ediyor.

www kaydı oluşturup web sayfamızın ipsini girdim.böylede sonuç alamadım.

pc ye Telekomun dns ini vererek siteye girebiliyorum demiştim. telekomun dns sini verip siteye ping atarak ipsini öğrendim.Bu ip yi web sayfamızın tutulduğu destek alınan firmadan da alarak onaylamış oldum.yalnız IP yi ie yazınca plesk panel geliyor.yani web sitemiz ip ile de açılmıyor.sorun bundan diye düşünüyorum.destek alınan firma bu konuda birşey diyemedi. ne yapmam gerekiyor??

Not: iç network de ki domain adı  firmaadı.com.tr. web sitemiz de aynı şekilde  firmadı.com.tr

Teşekkürler

Gönderildi : 08/02/2009 01:43

Sayfa 1 / 2
Paylaş: