Forum

Account Kilitlenmes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Account Kilitlenmesi

22 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
1,090 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu aralar Account kilitlenmesi ile karsilasmaktayim.

Admin Sifresini resetliorum.kilitli gorunmuyor yalniz sifreyi yazdigim zaman kilitli oldugunu belirtiyor, 

bu konuda yardim edebilirmisiniz.

Gönderildi : 05/02/2009 19:03

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Sorununuzu tam kavrayamadım biraz daha detaylı anlatırmısınız ?

Gönderildi : 05/02/2009 19:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sistemde adminim. parolam ile giremiyorum. sifremi giriyorum kilitli diyo. gidiyorum kilitlimi diye bakiyorum hayir kilitli degil.

the system could not log you on. Make sure  your user name and domain are corrent then taype your password again
Letter is Password must be typed using the corrent case.

parolami girdigimde de bu hatayi veriyor.

parolami resetledim. kullaniciyi sildim yeniden actim olmadi.

Gönderildi : 05/02/2009 19:45

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Nasıl bir problem yaşadığınızı çok net yazmadığınız için şuan sadece Account kilitlenmesi ile iligili olarak Account lockout policy ayarlarını kontrol etmenizi söyleyebilirim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/02/2009 19:49

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Sanırım aynı anda yazdığımızdan dolayı benim mesajım geç düştü.Zaman zaman benimde yaşadığım bir problem yaptığınız işlemi tekrar denemenizi rica ediyorum.Sorun çözülüyor.Bizzat denedim.

Gönderildi : 05/02/2009 19:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

oncelikle bunu daha detayli nasil anlatirim aklima gelmiyor.

simdi giriyorum benim sifrem ile makineye. oturum acmiyor. Benbaska hesap ile aciyorum onu aciyor.yani ayni yetkilere sahip olanlardan biri ile aciyor biri ile acmiyor,Hesabi sildim  parolayi resetledim ama olmadi. bunda baska bir sorun var bilenler yardimci olursa cok memnun olurum.

Gönderildi : 05/02/2009 20:42

(@Anonim)

Merhaba,

Biraz daha bilgi vermeniz problemi irdelememizi kolaylaştırıcaktır.Domain ortamındamı çalışıyorsunuz?Domain ise,kendi hesabınız ile domain'e member başka bir bilgisayarda oturum açabiliyormusunuz?

Gönderildi : 05/02/2009 23:31

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Aynı hatayı geçen hafta bende aldım. Hocam siz şu anda domainde değilsiniz. Benim hikaye şöyle oldu. Uzak masaüstü bağlantısı yapmıştım en son ve sonradan bilgisayarın başına geldiğimde unlock olarak duruyordu. İşte bu andan itibaren sizinle aynı hatayı aldım, ne yaptıysam işe yaramadı. Öyleki bilgisyara local olarak bile giremiyordum. Böyle olunca AD'de bir sorun olmadığını anladım ve denemek için başka bilgisayardan aynı hesabı test ettim çalıştı. En sonunda Hiren's Boot CD ile sistemi boot edip password recovery programını kullanarak local kullanıcı hesabını resetledim. Makine tekrar başlayınca bilgisayara lokal olarak girdim ve domaine tekrar kattım ve sorun çözüldü.

Hiren's Boot CD'yi sadece torrentten indirebilirsin. Şu an ki sürümü 9.7

Gönderildi : 06/02/2009 00:25

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Durum hakkında bilgi verir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/02/2009 02:50

(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member

Ingililizce yazdiginiz hata mesaji sadce kullanici adi ve sifrenin yanlis oldugunu soyluyor. Sisteme diger kullanici ile girin ve denetim masasinda kullanici hesaplarini acin.

Burada hangi kullanicilar var ve alan adlari neler bunlara dikkat edin

Mesela Administrator var ve alan adi yerinde de bilgisayarin adi yazar (ornek olarak HalitPC)

veya baska bir kullanici adi cevat olabilir ve alan adi sizin domaindir (ornek cozumpark)

Simdi diyelimki siz administrator olarak girecekseniz alan adi local (yerel) bilgisayar oldugundan, bilgisayara log in olurken alan adini da This Computer(HalitPC) gibi secmelisiniz.

Alan adina dikkat etmiyor olabilirsiniz, bence problem bu olmali

Gönderildi : 06/02/2009 03:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

orhan bey

sanirim siz beni yanlis anladiniz. ben bilgisayara degil servere giremiyorum. administrator ile giriyorum. ama kendi hesabiminda admin yetkileri var. hesap kilitli de gorunmuyor. girmeye calistigim bilgisayar domainde degil domainde olan bilgisayardan da denedim ama yine olmadi.

Ayrica hirrene felan gerek yok ben zaten sifreleri biliyorum. ben sifreyi bimedigim icin degil sistem almadigi icin giremiyorum.

bu dunden beri oldu ne oldugunu anlamadim.

Gönderildi : 06/02/2009 09:40

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

Sistem üzerinde giriş olmayabilir. Emin olun kullanıcı adı ve etki alanı yururluktemi sonra tekrar şifrenizi kaydedin
Mektup Şifreniz yururluk durumda kullanarak yazılması gerekmektedir.

hata mesajinizin cevirisi bu.bu su anlama gelebilir sizin pasword security ayarlarinizdan kaynaklaniyor olabilir. pasword policy ile ilgili yaptiginiz herhangi bir islem oldumu?

(google in yeni hizmetinden yararlanarak cevirtim)

Gönderildi : 06/02/2009 14:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki bunu nasil duzeltebilirim.

Gönderildi : 06/02/2009 14:16

(@ilhankilic)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Sorunun DNS serverde olduğunu düşünüyorum yada netlogon servisi pause oluyor netlogon servisini pause eden bir virüs vardı ismi hatırlayamadım. sisteme login olmak için önce ethernetten kablonu çıkart logon ol ondan sonra netlogon servisini dns servisini kontrol et.

Gönderildi : 06/02/2009 14:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

onu demedim acak sanirsam onu da aksam denemem gerekecek cunku su anda kullanicilar bagli durumda .

insallah ondandir.Ama ben sorunun DNS ile ilgili oldugunu sanmiorum. cunku diger makinelere baglaniyorum sadece birine baglanamiyorum.

simdi baktim net logon servisi durmus. Acaba virus mu var. Tarama yapiyorum birsey cikmiyor .

aksam bakar durumu olumlu yada olumsuz bildirecegim.

tesekkurler

Gönderildi : 06/02/2009 15:06

(@ilhankilic)
Eminent Member

netlogon servisinin durmasını çeşitli sebepleri olabilr event loga bir bak oradaki hata mesajlarında çözebilirsin. yada hata mesajlarını yazarsan çözüm üretebilirim. virüs bulaşmış sonrada temizlenmiş olabilir ama geride bunu bırakmıştır...

Gönderildi : 06/02/2009 19:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Aplication kisminda bu iki hatayi vermis bunun nedeni nedir acaba.

Windows cannot access the file gpt.ini for GPO cn={F807671A-40C5-4B5D-87F3-B79DD113EAE3},cn=policies,cn=system,DC=Domainadi,DC=local. The file must be present at the location <\\domainadi.local\SysVol\domainadi.local\Policies\{F807671A-40C5-4B5D-87F3-B79DD113EAE3}\gpt.ini>. (Access is denied. ). Group Policy processing aborted.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

-----------------------------------------------------------------------------

Windows cannot query for the list of Group Policy objects. Check the event log for possible messages previously logged by the policy engine that describes the reason for this.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Gönderildi : 06/02/2009 19:45

(@ilhankilic)
Eminent Member

bu hata group policy okunamamasından kaynaklanır oda netlogon servisinden netlogon çalıştırdığına göre bu hatayı almazsın artık ancak emin olmak için, rsop.msc komutu ile group policy alıp almadığını kontrol edebilirsin.

Gönderildi : 06/02/2009 19:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dediginiz komutla baktim action required yaziyo hicbirsey yok nasil yapabiliriz acaba?

Gönderildi : 06/02/2009 20:13

Sayfa 1 / 2
Paylaş: