Forum

server 2003 existin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 existing domain tree

25 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba server 'de tek bir forest altında bir merkez iki lokasyon olan farklı domainler yarattım merkez ile lokasyonlar arasında vpn hat var lokasyonlar domain tree olarak kuruldu hatasız fakat active directory site and services de servers altında mesala merkezden açtığımda servers altın ntds settings altında gözükmüyorlar lokasyonlar bu problemi nasıl aşarım acaba...

ntds settings üzerinde all task check replication topology dediğimde şöyle bir hata veriyor the following error occurred during the attempt to the check the replication topology :Replication access was denied...

Gönderildi : 14/12/2008 14:14

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

birkaç kere makinaları restart ettim fakat birtürlü replice olamıyorlar...

Gönderildi : 14/12/2008 14:59

(@bulentt)
Gönderiler: 21
Eminent Member

ntds settings altında gözükmüyorlar lokasyonlar bu problemi nasıl aşarım acaba...

new connection dediğin zaman gorebiliyor musun?

Gönderildi : 14/12/2008 15:59

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar hallettim merkezden lokasyonlara dns forwarder vermeyi unutmuşum verince düzeldi teşekkürler...

Gönderildi : 14/12/2008 16:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 14/12/2008 17:43

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

birde şunu sormak istiyorum bu ortamda replikelerin oluşmasını beklemeden bunları tetikleyecek kodlar varmıdır acaba söyleyebileceğiniz...

Gönderildi : 15/12/2008 01:22

(@Anonim)

AD Site and Services'ı kullanarak kendin elle Replikasoyun tetikliyebilirsin.

Gönderildi : 15/12/2008 02:19

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

bazıları replicate now diyince oluyor ama bazılarında şöyle bir hata veriyor

the following erro ocurred during the attempt to synchronize naming context configuration from domaın controller

densrv2 to domain controller densrv;

the naming context is in the process of being removed or is not replicate4d from the specified server

this operation will not continue

Gönderildi : 15/12/2008 02:41

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

the following erro ocurred during the attempt to synchronize naming context configuration from domaın controller

densrv2 to domain controller densrv;

the naming context is in the process of being removed or is not replicate4d from the specified server

this operation will not continue

arkadaşlar bu hatayı neden verir replicate now dediğimde....

Gönderildi : 15/12/2008 03:39

(@Anonim)

Peki Automatically Generated olarak connection'lar var mı?Yoksa elle oluşturabilirsin.Ortamdaki bütün Local DNS'leri birbirine Forwarder olarak ayarlayıp dene bakalım.

Gönderildi : 15/12/2008 13:42

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet connectionlar var local deki bütün dns'leri birbirine forwarder etmiştim bir detay daha merkezdeki dc'deki connectionlarda replicate now dediğimde oluyor ama diğer iki lokasyondaki serverlarda o yazdığım hatayı veriyor...

Gönderildi : 15/12/2008 22:55

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

yani şöyle merkez dc'de ntds settings altında 2 şer tane automaticly genareted toplamda altına var 6 sıda replicate now dediğimde oluyor diğer lokasyonlarda kendi serverları altındaki automaticly genrated dışında replicate now dediğimde replike olamıyorlar...

Gönderildi : 15/12/2008 22:56

(@Anonim)

Bütün DNS'leri birbirine Forwarder yapabilirmisin?İsim çözümleme ile alakalı bir sıkıntıdan dolayı yaptığını düşünüyorum.Ek olarak dcdiag,netdiag komutlarını çalıştırıp çıktılarını kontrol et bakalım.Herhangi bir fail var mı?

Gönderildi : 16/12/2008 02:12

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam forwarderlarla iligili hiç bir sıkıntı yok hepsini birbirine forwarder verildi dcdiag ve netdiag çalıştırayım bakalım sonucunu yazıcam...

ayrıca dns'lerde problem olsaydı hocam existing tree domainleri kuramazdım değilmi şubelere...

Gönderildi : 16/12/2008 02:25

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dcdiag komutunu komut satırındanmı çalıştırıcam şöyle yazıyor komutu çalıştırdığımda dcdiag is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file...

Gönderildi : 16/12/2008 02:32

(@Anonim)

SupportTools'u indirip kur.Sonra çalıştırabilirsin.Ek olarak replikasyon problemlerini izlemek için replmon isimli bir tool var onuda kullanabilirsin.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc775394.aspx

Gönderildi : 16/12/2008 02:50

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam dcdiag /test:dns komutunu çalıştırdım sonuç şöyle çıktı auth pass basic pass forw fail del pass dyn pass rreg pass ext n/a

forw'da hata olduğunu söylüyor forwarder'lardada herhangi bir problem yok neden yaparki....

Gönderildi : 16/12/2008 04:26

(@Anonim)

Aynen tahmin ettiğim gibi.DNS çalışıyor aksi halde seninde söylediğin gibi existing domain kurulumunu yapamazdın.Conditional Forwarding olarak ayarla bakalım?Ve birbirlerini görmeleri için biraz zaman ver.

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/DNS_Conditional_Forwarding_in_Windows_Server_2003.html

Gönderildi : 16/12/2008 15:00

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam conditinal forwarder verdim zaten merkez dc'nin dnsinden denweb.local'le giderken denwebinin ip adresini girdim tekrar genweb.local'e giderken genwebin ip adresini girdim aynı şekilde böyle merkez dc ve iki existing dc'de 2 şer tane bu şekilde forwaring var birbirine anlayamadım baya zaman verdim 2 gündür replike olacaklar anlayamadım...

Gönderildi : 17/12/2008 00:12

Sayfa 1 / 2
Paylaş: