Forum

Child Domain ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Child Domain üzerine DFS oluşturma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
420 Görüntüleme
(@GuraySEViNC)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba. Benim sorunum daha doğrusu sorum şu şimdi bir adet server mevcut haliyle tek domainle çalışıyoruz. Server İst'da birde Ghana'da ofis açılacak oraya da bir server kurup bunu child domain olarak oluşturmak istiyorum nasıl yapabilirim? Bi ikinci sorumda eğer bu kurmuş olduğum child domain üzerine DFS kurulumu yapabilir mi yapılırsa nasıl yapılabilir ?

Biraz fazla sordum galiba ama cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 17/11/2016 20:47

(@anonim)
Gönderiler: 1789
Famed Member

destekleyen donanımla p2p vpn kurarak ilerleyebilirsiniz. ayrıca dfs çok mantıklı olmayacaktır kanımca, dikkatsiz bir kullanıcının 2gb gibi bir dosya atması trafiğinizi ciddi şekilde etkiler.

Gönderildi : 22/11/2016 17:50

(@GuraySEViNC)
Active Member
Konu başlatıcı

destekleyen donanımla p2p vpn kurarak ilerleyebilirsiniz. ayrıca dfs çok mantıklı olmayacaktır kanımca, dikkatsiz bir kullanıcının 2gb gibi bir dosya atması trafiğinizi ciddi şekilde etkiler.

İhsan Bey ,

Aslında bende onu düşünüyodum DFS gerçekten işimi görür mü diye çok mantıklı olmayacağını söylemişsiniz alternatif olarak ne yapabilirim peki fikrinizi alabilir miyim ?

Gönderildi : 29/11/2016 17:47

(@anonim)
Gönderiler: 1789
Famed Member

Güray Bey,

iki lokasyon arasında p2p tünel yapılındırdığınızı farz edersek. kaynağı tek noktada bırakmanız ve iki lokasyondaki kullanıcılarınızıda bu kaynağa yönlendirmeniz dfsden daha sağlıklı olacaktır kanımca.

Gönderildi : 29/11/2016 19:08

(@GuraySEViNC)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ediyorum değerli vaktinizi ayırıp yardımda bulunduğunuz için.

Gönderildi : 30/11/2016 11:23

(@GuraySEViNC)
Active Member
Konu başlatıcı

İhsan Bey,

Kaynağı tek yerde bırakarak iki lokasyonu yönlendirme yapın demişsiniz tam olarak anlayamadım. Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz size zahmet.

Gönderildi : 13/01/2017 15:01

Paylaş: