Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@canislamoglu)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2003 kullanıyorum a firmasında kayıtlı bir x.com domainim var bu kayıtlı domainimi kendi serverem da yayınlamam için dns ayarlarını sanal makinamda nneye göree belirtecegim ? veya firmada kayıtlı olan dns ayarlarını mı değiştirecegim veya sıfırlayacagım yoksa dns yapılandırmasını kendi belirlediğim ip adreslerini verecegim firmadaki domaine  ? kayıtlı domainde bu nasıl oluyor. 

Birde forumda soruma cevap aldıgımda nasıl haberdar olucam cevap verilip verilmediğini uyarı halinde alabiliyormuyum ?çok zor oluyor konuyu bulmak cevap yazılmışmı bakma için 🙂

Gönderildi : 28/11/2015 00:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Siz site yayınını kendi serverinizden mi yapacaksınız DNS ayarlarınıda içerimi alacaksınız. Eğer site yayınını içeride yapacaksanız hosting firmasındaki dns ayarlarınızda www kaydınızı statik ipadresinize yönlendirmeli ve modem üzerinden gerekli portu iis üzerine yönlendirmelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/11/2015 16:38

(@canislamoglu)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

site yayını kendi serveremdan yapacagım .bunun bi örnegi varmı peki www kaydını statik ip adresine nasıl yönlendirip modem üzerinden port nasıl açaçagım ? ve iss üzerine nasıl yönledirme yapılacak acaba resimli açıklama yapabilirseniz çok sevinirim ilgi alakanıza teşekkür ederim şimdiden

Gönderildi : 29/11/2015 18:24

Paylaş: