Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2013 Kurulum Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@MehmetGON)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Öncelikle forumda oldukça yeniyim bu yüzden konu açarken bir kural ihlali yaptıysam şimdiden özür dilerim.

Windows Server 2012 İşletim sistemine Exchange server 2013 kurmak istiyorum 

Sayın Mustafa TAŞÇI'nın 

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2013/12/08/windows-Server-2012-Uzerinde-Exchange-Server-2013-Kurulumu-ve-ilk-ayarlamalar-bolum1.aspx

makalesinden yola çıkarak işlem yaptım, önce Active Directory ile ilgili hata aldım,bunu düzelttim makinayı etki alanına almam gerekiyordu aldım

ancak etki alanına aldıktan sonra hiç hiç bir hizmet çalışmaz oldu özellikle sql hizmeti durdu resimde görüldüğü gibi daha fazlaydı ben manuel olarak birçoğunu tekrar başlattım

sunucuyu etki alanına aldıktan sonra exchance server kurulumuna devam edebildim

ancak şu an farklı olarak aşağıdaki hata mesajını almaktayım

Error:

The following error was generated when "$error.Clear(); 

$vdirName = "PowerShell";

$InternalPowerShellUrl="http://" + $RoleFqdnOrName + "/powershell";

new-PowerShellVirtualDirectory $vdirName -Role Mailbox -InternalUrl $InternalPowerShellUrl -DomainController $RoleDomainController -BasicAuthentication:$false -WindowsAuthentication:$false -RequireSSL:$false -WebSiteName "Default Web Site" -AppPoolId "MSExchangePowerShellFrontEndAppPool";

new-PowerShellVirtualDirectory $vdirName -Role Mailbox -DomainController $RoleDomainController -BasicAuthentication:$false -WindowsAuthentication:$true -RequireSSL:$true -WebSiteName "Exchange Back End" -Path ($RoleInstallPath + "ClientAccess\PowerShell-Proxy");

" was run: "Provisioning layer initialization failed: 'Active Directory server  is not available. Error message: Active directory response: The LDAP server is unavailable.'".

Error:

The following error was generated when "$error.Clear(); 

$vdirName = "PowerShell";

$InternalPowerShellUrl="http://" + $RoleFqdnOrName + "/powershell";

new-PowerShellVirtualDirectory $vdirName -Role Mailbox -InternalUrl $InternalPowerShellUrl -DomainController $RoleDomainController -BasicAuthentication:$false -WindowsAuthentication:$false -RequireSSL:$false -WebSiteName "Default Web Site" -AppPoolId "MSExchangePowerShellFrontEndAppPool";

new-PowerShellVirtualDirectory $vdirName -Role Mailbox -DomainController $RoleDomainController -BasicAuthentication:$false -WindowsAuthentication:$true -RequireSSL:$true -WebSiteName "Exchange Back End" -Path ($RoleInstallPath + "ClientAccess\PowerShell-Proxy");

" was run: "Provisioning layer initialization failed: 'Active Directory server  is not available. Error message: Active directory response: The LDAP server is unavailable.'".

konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 13/12/2014 03:58

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Active Directory e erişemediğini söylüyor hatada,dc ayaktamı iletişimi kontrol edermisin?

ayrıca Exchange kurulumu yapmak istediğin makinada sql mi kurulu?

Gönderildi : 13/12/2014 12:02

(@MehmetGON)
Active Member
Konu başlatıcı

evet sql exchance kurulumu yapacağım makinada kurulu ve etki alanına girdikten sonra çalışmaz oldu etki alanından nasıl çıkabilirim acaba

Gönderildi : 13/12/2014 13:08

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

Exchange ile SQL aynı makinada olması önerilmiyor, domaine aldığın yerden Workgroup a alarak çıkartabilirsin.

Gönderildi : 13/12/2014 15:10

(@MehmetGON)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ilginiz için İsmail Bey domainden çıkardım ancak hala hizmetleri başlatamıyorum ve exchange kurulumunda hala aynı hatayı alıyorum dc ayakta iletişim kurabiliyorum ama kurulumu gerçekleştiremedim

Gönderildi : 13/12/2014 18:59

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

Merhaba,

size tavsiyem exchange kurulum makalelerini detaylıca okumanızdır, workgroup daki sunucuya exchange kurulamaz.

Gönderildi : 14/12/2014 18:32

Paylaş: