Forum

GPO , OU lar ve gru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO , OU lar ve gruplara GPO uygulanamaması hakkında

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Mevcut yapımızda Bölümler bazında bir OU ağacımız var.  Fakat ben bazı kullanıcılara ornegin muhasebeden 3 kişi argeden 5 kişi planlamadan 4 kişi vb. kullanıcılara bir gpo uygulayarak usb erişimlerini yasaklamak istiyorum. GPO gruplara uygulanamadığı için yeni bir OU oluşturup bu kullanıcıları oraya taşıyarak istediğim policy yi uygulayabiliyorum. Fakat ben OU yapımında aynı zamanda bozulmasını istemiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim . Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/10/2014 20:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

uygulamak istediginiz gpo'nun security ayarlarında oluşturacağınız gruba okuma izni verip digerlerinin bu gpo dan etkilenmemesini saglayabilirsiniz

örn: 

Gönderildi : 21/10/2014 20:39

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey,

Scope kısmı nasıl olacak authanticated users kalacakmı yoksa oraya engellenecek kullanıcıları içeren grubumu koyacagız

Gönderildi : 22/10/2014 17:51

(@vasviuysal)
Üye

authenticated users = logon olan tum kullanıcıları kapsar

bunun yerine ayrı ayrı gruplandırma yaparak izinli ve izni olmayan kullanıcıları gruplayarak hakları tanımlamalısınız

Gönderildi : 22/10/2014 18:17

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Yani scope sekmesinin altındaki security filtering de sadece gpo yu uygulamak istediğim grup olacak authenticated users ı kaldıracağım 

Gönderildi : 22/10/2014 18:29

(@vasviuysal)
Üye

evet aynen o şekilde , authenticated users kalırsa policy uyguladığınız OU altındaki kullanıcı / parola ile sisteme kendini tanıtan herke bu policy'i okuyabilir ve hali ile bu policyden etkilenir.

Gönderildi : 22/10/2014 18:42

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey,

Yardımlarınız için teşekkürler. Amacımıza ulaştık. Policy düzgün çalışıyor.

Gönderildi : 22/10/2014 19:03

(@vasviuysal)
Üye

Rica ederim

bildiklerimizi paylaşıp bilmediklerimizi öğrenmek , birbirimizin tecrübelerinden faydalanabilmek için buradayız.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/10/2014 19:10

Paylaş: