Forum

Server Kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Kurulumu

22 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
673 Görüntüleme
(@CihadSUKRUYASAR)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Benim Bir Problemim var Problemim Tam Olarak Şu Windows servere kurdum ip adresinden serverıma ulaşabiliyorum o ip adresi ile domainimden nameserver oluşturdum ns1.domainim.com ns2.domainim.com diye sonra serverdan domainimin isminde site açtım ama domainin adresini yazınca başka bilgisayardan giremiyorum serverdan girmeye çalıştığımda sorunsuzmuş gibi giriyor ama başka bilgisayarlardan giremiyorum acaba ne gibi ayarları yapmadım veya yapmayı atladım?

Gönderildi : 03/11/2011 13:24

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Birincisi DNS üzerinden Siten İçin www İçin Bir A Kaydı Aç Sonra İkinci Yapman Gereken Eğer Girmeye Çalıştığın Pc'ler Domainde İse Sorunsuz Gireceklerdir Yok Değiller İse 1. DNS'lerini Sunucunun İp Adresi Yap Hiç Sorun Kalmayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2011 13:32

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Birincisi DNS üzerinden Siten İçin www İçin Bir A Kaydı Aç Sonra İkinci Yapman Gereken Eğer Girmeye Çalıştığın Pc'ler Domainde İse Sorunsuz Gireceklerdir Yok Değiller İse 1. DNS'lerini Sunucunun İp Adresi Yap Hiç Sorun Kalmayacaktır.

birinci dns derken hocam bunu serverdan yapacağım yoksa isimtescilden mi birde iki adet dns var ikisindeki ip adresleride aynı

Gönderildi : 03/11/2011 13:47

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hayır Client Tarafında (İstemcide) Bunu yapacaksın Sadece 1. Dns Sunucusunu Yaz İkinciyi Boş Bırak Boş kalsın O.

Gönderildi : 04/11/2011 00:14

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Dünyada ki tüm bilgisayarlar içinde bunu yapabilirmisiniz?

Alan adını aldığın yerden domainin için gerekli Nameserverları değiştir. Sorunun çözülecektir. 

http://intodns.com buradan alan adının hangi nameserverlara atanmış olduğunu sorgulatabilirsin.

Gönderildi : 04/11/2011 02:41

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dünyada ki tüm bilgisayarlar içinde bunu yapabilirmisiniz?

Alan adını aldığın yerden domainin için gerekli Nameserverları değiştir. Sorunun çözülecektir. 

http://intodns.com buradan alan adının hangi nameserverlara atanmış olduğunu sorgulatabilirsin.

dns ler görünüyor ama ip adresi görünmüyor ve a namede felan hata veriyor hocam

Gönderildi : 04/11/2011 03:12

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Alan adınız nedir? Ayrıca alan adınızı aldığınız yerde Nameserver lar için ns1. ve ns2 kayıtları için IP leri belirttiniz mi? Alan adınızı nereden aldınız ayrıca?

Gönderildi : 04/11/2011 03:17

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam serverla uğraşa uğraşa inanılmaz karıştırdım şu an dotnet panel yüklemiştim olmadı geri format attım bu sefer dnsleri felan el ile girdim gene olmadı 🙁 acaba rica etsem uzak masaüstü ilede servera bakabilirmisiniz domain internethaebrtr.net

Gönderildi : 04/11/2011 03:33

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Size tabikide yardımcı olmak isteriz. Ancak sitemiz üzerinden bu tür yardım isteklerinde bulunmak yasak. Ve biz burada başka kişilerinde yararlanacağı bilgileri sunma gayreti içindeyiz. O yüzden sorulan soruların genelden çözüme kavuşturulmaları bizler için önemli bir konudur. Bu sebepten dolayı sorununuzu burdan çözmeye devam etmemiz en mantıklısı.

Şimdi size şunu söyleyim. Alan adınızı sorgulattım. İsim tesilden alınmış bir alan adı, isim tescilde Nameserver kaydı oluşturmanız gerekiyor şuanki gözüken nameserverlar geçerli değil. Dolaysıyla lokal sunucunuzda ne yaparsanız yapın bir sonuç elde edemezsiniz.

O sebepten öncelikle NS kayıtlarını tam ve eksiksiz açmakla işe başlayalım.

Gönderildi : 04/11/2011 03:43

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ns kayıtlarının ikisinede aynı ip adresini yazdım hocam ozaman domain altında yeni birer ns oluşturuyorum iki tanemi oluşturayım bir tanemi?

Gönderildi : 04/11/2011 03:46

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Aynı IP ve aynı DNS server ı işaret edeceği için iki tane de açsanız bir tanede açsanız bir sorun yok. İki tanede açabilirsiniz. Bu arada isimtescilde NS kayıtlarını oluşturdunuz değil mi?

Gönderildi : 04/11/2011 03:55

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet hocam ve bu sefer ip adresleri görünüyor ama hata var sorguladığımız zaman

Gönderildi : 04/11/2011 03:57

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Evet bende kontrol ediyorum. Şimdi DNS te Host A kaydı açın iki tane birisi boş host A kaydı diğeri ise www host A kaydı olsun. DNS te nasıl kayıt açabileceğinizi biliyormusunuz?

Ek : DNS e domaininizi eklediniz mi? Sunucudaki DNS e domaini eklememiş gözüküyorsunuz.

Gönderildi : 04/11/2011 04:01

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

serverda diyorsanız açtım hocam a dns kaydı www. açtım ve 94. ile başlayan ip adresini yazdım birde www2. açtım onada 192. lı ip adresini verdim şimdi bir tanede boş açıyorum hocam iss dende siteyi oluşturdum

Gönderildi : 04/11/2011 04:03

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Firewall dan DNS için UDP ve TCP 53 portları açık mı o zaman? DNS sunucun isteklere cevap vermiyor gözüküyor.

Gönderildi : 04/11/2011 04:05

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam ana ayarları ile duruyordu bu konuyu görmedim hiç bir yerdede şimdi bütün portları açtım hepsini açtım

Gönderildi : 04/11/2011 04:09

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Portların hepsini açman gerekmez. 21, 25, 110, 143, 587, 443, 80 ve 53 portları sana yetecektir. 53 portu için TCP ve UDP olarak port açman gerekli. Ayrıca sadece port açmakla kalmıycaksın bu portları modem üzerinden NAT layacaksın. 80.portun mesela açık ve NAT lanmış. Diğer portlar içinde bu işlemleri yapman gerek.

Gönderildi : 04/11/2011 04:12

(@CihadSUKRUYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

modemden de açıldı hocam portlar

Gönderildi : 04/11/2011 04:24

(@huseyinsevin)
Prominent Member

http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=scan%3a94.120.170.139 Sadece 53, 80 ve 3389 portlarını açmışsın. Gerçi web yayının için 53 ve 80 portlarını açman yeterli. Diğerlerinide açmanı öneririm. Bu arada Windows sunucunda DNS için TCP ve UDP 53 portları açık değil mi her ikisi de yani.

Ek olarak şunu belirteyim DNS sunucunda şuanki domaini sil baştan tekrar ekliyelim. Çünkü baya karıştırmışsın....

Gönderildi : 04/11/2011 04:28

Sayfa 1 / 2
Paylaş: