Forum

DC de açılan s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC de açılan sitelerin clientlarda açılmaması

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcut olan tüm DC ler üzerinden ismini rahatlıkla çözdürebildiğim bir kaç siteyi malesef client tarafında açamıyorum.Sayfa görüntülenemiyor.Bu sayfalar için forwarder denedim, DC nin forwarder adreslerini değiştirdim trace ettim ama malesef yol katedemedim.Bu konuda tecrübesi olan arkadaş varsa yardımını rica ederim.

Saygılar

Gönderildi : 19/09/2011 12:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

dns altında "." noktalı bir kayıt var mı kontrol edermisiniz.

http://support.microsoft.com/kb/172953/tr

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2011 15:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Clientların primary dnsi dc mı?

Gönderildi : 20/09/2011 16:19

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

clinetların host dosyası içeriğinede bakın dns serverına sormadan ilgili sitenin ip bilgisine buradan bakar.

dc ve clinetten ping yanıtına aynı ip mi yanıt veriyor..

Gönderildi : 20/09/2011 16:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

DNS altında kontrol ettim (.) kaydı yok

Primary olarak master DC yi görüyorlar ve host dosyasınada yazmakla çözemedim.4bin civarında client var ama trace etmeme rağmen sorunun kaynagını bulamadım.Teşekkürler cevaplarınız için

Gönderildi : 21/09/2011 01:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu konuda farklı fikirlere ihtiyacım var.DC üzerinde isminin çözülmesi ama clientta çözülemesi ilginç değildi ? Primary DC secondary DC olarak bizim DC leri görüyor clientlar.Zaten bu site dışında çıkışlardada sorunumuz yok.Firmaylada görüştüm böyle bir problem hiç aksettirilmemiş daha önce.

Gönderildi : 28/09/2011 15:47

(@kamilaltinay)
Gönderiler: 42
Trusted Member

ulaşmaya çalıştığınız adres nedir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim yoksa birden fazla adres için mi konuşuyorsunuz

Gönderildi : 28/09/2011 16:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

adsl ile herkesin sorunsuz ulaşabildiği bir adres.Kusura bakmazsanız adresi paylaşamıyorum.Standart bir eğitim sayfası.

Daha öncede bir adres için böyle bir sıkıntı yaşamış ve conditional forw. ile çözmüştük ama bundan olmadı malesef

Gönderildi : 28/09/2011 16:35

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

öncelikle açamadığınız o site nin ip adresini öğrenin, açılan bir site üzerinden

sonra sizin clientlar tarafından açılmıyor dediğiniz pc lerin bir tanesi üzerinde c:/windows/system32/drivers/etc/ üzerinde host dosyasını notepad ile açarak oraya bir veri girelim 

host dosyasının son satırlarını giriyorum 

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#    127.0.0.1       localhost
#    ::1             localhost

209.85.148.99    www.google.com.tr

209.85.148.99    google.com.tr     

gibi yazalım. sonucu burada paylaşınız. burada google yerine siz açılmayan sitenin adını yazmanız gerekiyor.

Gönderildi : 29/09/2011 02:32

Paylaş: