Forum

dc ler arası replic...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dc ler arası replicasyon olmuyor

31 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
1,232 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhba bir sorum olcak 3 tane dc var bunlar kendi aralarında replicasyon olmuyor replicasyon olması icin yapılması gereken neydi tam olarak

Gönderildi : 24/06/2008 15:43

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Repliksayon olmadıklarını nasıl anladınız ?

Düşen event id ler nelerdir ?

Aralarındaki ilişkilendirme nasıldır ? ( DC ADC yada DC Child vs vs )

Gönderildi : 24/06/2008 15:48

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Yapınızı biraz açıklarmısınız. DClerden biri forestta primary dc olarak yapılandırılmıstır muhtemelen, diger ikisi nedir acaba?

Gönderildi : 24/06/2008 15:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308

merhabalar

replmon aracını kullanarak replikasyonla ilgili sorunlarınızı bir gözden geçirin. eğer replikasyonla ilgili bir hata varsa orda zaten üzerinde kırmızı çarpı işareti olacaktır.  aynı yerden yine manuel olarak replikasyon yaptırabilirsiniz. üzerinde kırmızı çarpı işareti bulunan sunucuya sağ tıklayın ve Synchronize with this replication partner tıklayın ve sonucu bekleyin bakalım.

sunucların birbirlerine ping atıp atamadıklarını da bir kontrol edermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 24/06/2008 15:59

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

replicasyon tools nerden bulabilirim ben yeni basladım bu firmada 3 tane yer var hepsi tek basına bir root domain sanırım site and servislerden replicasyon yapıyorum ama hataveriyor child domain yok aslında sunucuları 2008 ceviricem

Gönderildi : 24/06/2008 16:13

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

genel merkezdeki testlerimin hepsi basarılı ama diyer dc ler

dcdiag /s;yenidc /test:fsmocheck bu komutla test yaptığımda diger 2 dc fail veriyor nedeni nedir replicasyon olma olayı nedir diyerlerinde dns yok dns olarak genel merkezdeki serverin dns verilmis

Gönderildi : 24/06/2008 16:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308

support toolsu windows server 2003 cd sinden kurun daha sonra kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 24/06/2008 16:25

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

o tools kurulu nasıl kullanmam gerekli yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 24/06/2008 17:46

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar kullandım o tools genel merkezdeki düzgün çalısıyor fakat diyer domainler üzerinde * isareti kırmızı ile synchorine yaptığımda hata veriyor hata ise sudur

there was an erro during queuing the synchronization. the error code was:error replica sync failed the target principal name is incorrect.

nedemek bu arkadaslar

Gönderildi : 24/06/2008 17:51

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

bir sorun buldum arkadaslar diyer 2 subedeki dcleri kontrol ettigimde user and kontrol den oparation masterde rid pdc infasctructur oparation master tarafında error veriyor change dedigimde fail veriyor yani global katalog sornu var bu 2 domain sanırım bu yüzden replice olmuyor bu sorunlu olan dc lerin dns leri yok ne yapmam gerek

Gönderildi : 24/06/2008 18:09

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

bu yeni bir yapımı yoksa daha onceden replike olabiliyorlarmıydı,subelerde FSMO degisikligi oldumu?

Gönderildi : 24/06/2008 18:28

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ben yeni girdim birseyler olmus kimse bilmiyor başına gectim aslında suan herkez çalısıyor sorun yok ama ben sorunu görüyorum yani ilerde baş agrıtıcı seyler olabilir saten iyi giden birseyler yok sunucular sapıtabilior bana yardımcı olun arkadaslar ne yapmam gerek acaba diger sunuculara dns kurup kendi dnslerinimi göstersem ne yapsam

Gönderildi : 24/06/2008 18:37

(@birolaydugan)
Prominent Member

Yapıyı inceleyin Replike ihtiyacı neden ortaya cıkmış ve hangi amaca hizmet ediyor bu konu hakkında inceleme yapın ve bizimle paylaşın.

Gönderildi : 24/06/2008 18:58

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ya aslında child domain veya add domain kurulması gerekiordu bunlar diyer subeler her bir yerde domain olsun diye kurulmus bir anlamı yok aslında ama simdiki sorun su diyer domainlerde sema master rolleri yok error veriyor yani sorumu anlamadınız galiba tam okuyun lütfen yardımcı olun bana diyer 2 sorunlu domainde dns yok bizim merkezdeki dns kullanıyor asnıda domainin kendi dns olması gerekirdi ama

Gönderildi : 24/06/2008 19:48

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

bayagı zaman gecti kimse yazmadı ya bende burda beklemekten agaç oldum 🙂

bir sorum daha olcak onuda söyliyim sanırım diyer dc tekbasına bir dc degil yani bunların child veya add dc oldugunu nasıl anlarım user end computerde baktığımda hepsi aynı kullanıcılar gördüm kendine özgü kullanıcısı yok görebiliyorum yani hepsini her dc de ve hep aynı domain ismi görünüyor

Gönderildi : 24/06/2008 21:17

(@birolaydugan)
Prominent Member

DNS konsolundaki A,NS,SRV kayıtlar yardımcı olur

Gönderildi : 24/06/2008 23:12

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Ortada hiç Event ID yokmu ?

Gönderildi : 24/06/2008 23:16

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi tutturdun event id sana söylüyorum yaa böyle boyle oluyor diye event id benim kadar acıklamalı yazmaz ben okumus cevirmis size yazıyorum saten evnt id yi okuyup bunları çözdüm size konuyuf acıkladım yani abi yapmayın böyle

Gönderildi : 24/06/2008 23:37

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi bunların hangisi ana domain hangisi child hangisi aditional dc oldugunu nasıl öğrenebilirim

Gönderildi : 24/06/2008 23:39

Sayfa 1 / 2
Paylaş: